Sigma přejela České Budějovice

V 15. kole Gambrinus ligy nastoupili Hanáci proti nevyzpytatelným Českým Budějovicím. Sigma se s Jihočechy vůbec nepárala a připsala si jasné vítězství 5:1.

Modrá lavina na svého soupeře vlétla pěkně zostra. Řádil především Michal Ordoš, který se kvůli dlouhodobým zdravotním problémům objevil v základní sestavě vůbec poprvé.

Nejprve v sedmé minutě spálil obrovskou šanci. Nikým nehlídán stál na malém vápně, jenže vystřelil nad. Vše si vynahradil v minutě jedenácté. Naskočil si na centr z levé strany a hlavou poslal Hanáky do vedení. Další změnu skóre mohla přinést 18. minuta. Hubníkovu dělovku však vyrazil Kučera na roh.

Hosté se před branku Sigmy dostávali jen sporadicky. V jejich snaze jim výrazně pomohl rozhodčí. Vzdušný souboj těsně před vápnem domácích posoudil jako faul a z následného přímého kopu orazítkoval Otepka tyč.

Pak o sobě dal zase vědět Ordoš. Jeho hlavička po rohovém kopu ale těsně minula branku. Druhou branku přidala Sigma pět minut před pauzou. A byl u toho opět loňský král střelců ligy. Poslal do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil Šultes 2:0.

Třetí gól přidala Modrá lavina v 50. minutě. Janotka vyškolil Riegla a přihrál volnému Hubníkovi, který míč uklidil do prázdné brány. To však nebyl zdaleka konec. Přišly totiž dva zásahy během minuty. Nejprve si dal vlastní gól Laštovka a totální zmar hostu dokreslil Hořava, jehož střelu z dálky tečoval Lengyel do vlastní sítě. „Když to trochu odlehčím a spočítám skóre, tak to mohlo být 3:3. Ten Laštovkův vlastňák bude nejspíš na konci zpráv v rubrice Borec na konec,“ řekl trenér Českých Budějovic Jaroslav Šilhavý.

I ve zbytku zápasu byla Sigma lepší, ale bez gólové radosti. V 88. minutě pak nečekaně udeřilo na druhé straně. Dreksovu chybnou rozehrávku zachytil Otepka a po samostatné akci snížil.

Sigmě se tak podařilo spravit si reputaci z posledního utkání v Hradci Králové, který Hanáci prohráli 0:1. „Našim hlavním motivem bylo napravit dojem z posledního zápasu. Od začátku bylo vidět na hráčích, že chtějí jít za gólem. Je to pro nás pouze první díl. Ve středu máme další pokračování. Abychom napravili zaváhání z Hradce, tak musíme být stoprocentní do konce podzimu,“ uvedl trenér Sigmy Zdeněk Psotka.

Sigma Olomouc – Dynamo České Budějovice 5:1 (2:0)

Branky: 7. Ordoš, 41. Šultes, 50. Hubník, 68. Laštovka vlastní, 69. Hořava – 88. Otepka. Rozhodčí: Hrubeš – Mencl, Kovařík. ŽK: Dreksa, Hubník – Liantsevich, Šíma. Diváků: 5025.

Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Rossi, Ordoš (60. Bajer), Hořava – Petr (73. Přikryl), Šultes, Hubník (73. Machalický). Trenér: Zdeněk Psotka.

České Budějovice: Kučera – Laštovka, Liantsevich, Lengyel, Riedl – Mezlík, Čermák, Otepka, Hudson (34. Šíma) – Pecka (84. Sedláček), Stránský (71. Žižka). Trenér: Jaroslav Šilhavý.