Sigma s Bohemians jen remizovala

Rozpačitý podzim uzavřeli fotbalisté Sigmy remízou s Bohemians 1:1. Pro hosty šlo o teprve druhý bod, který získali na hřištích soupeřů. Ve 20. kole v Olomouci dokonce pokukovali po všech bodech, modrým se ale podařilo po změně stran vyrovnat.

Sigma začala utkání velmi vlažně. Její bezkrevný výkon potrestal po půlhodině Havel. „Dnes to bylo o dvou různých poločasech. Ten první jsme absolutně prospali, nedostali jsme se do hry, měli jsme snad jen jednu střelu na bránu, jinak jsme ji neohrozili. O poločase byla bouřka v kabině,“ řekl klubovému webu trenér Sigmy Radoslav Látal.

Jeho zvýšený hlas domácí hráče probudil. Vyrovnání přišlo v 55. minutě po velké chybě hostů. Exolomoucký Podaný hodil aut na brankáře Le Gianga, který složitou situaci nezvládl, trefil napadajícího Faltu a od něj doputoval míč do branky.

V dalším průběhu si Olomouc vypracovala několik šancí, gól už však nepřidala. Sigma tak přezimuje na desátém místě tabulky.

Sigma Olomouc – Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)

Branky: 55. Falta – 30. Havel. Rozhodčí: Hocek – Dobrovolný, Flimmel. ŽK: Vepřek, Jemelka, Zima – Podaný, Hůlka. Diváci: 2412.

Sigma: Mandous – Sladký (85. Texl), Štěrba (25. Zima), Jemelka, Vepřek – Zahradníček (66. Hála), González, Zmrzlý, Plšek, Falta – Chytil. Trenér: Radoslav Látal.

Bohemians: Le Giang – Köstl, Hůlka, Krch – Havel, Vacek (63. Bederka), Jindřišek, Hronek, Podaný (80. Záviška) – Nečas, Vodháněl (87. Keita). Trenér: Luděk Klusáček.