Fotbalisté olomoucké Sigmy zvládli pondělní dohrávku 12. kola Gambrinus ligy. Zvítězili totiž na horké půdě v Uherském Hradišti 0:2.

Začátek zápasu patřil jednoznačně Sigmě, která si díky perfektně umístěné střele Hořavy dostala ve čtvrté minutě do vedení. I další minuty patřily Hanákům. Domácí obránci měli plno starostí odrážet nebezpečné akce Modré laviny.

Po první půlhodině však Slovácko přeskupilo řady a převzalo iniciativu. Do největší jeho příležitosti se dostal Volešák. Jeho střelu bravurně vyrazil Drobisz.

Ve druhém dějství domácí pokračovali v dobývání branky Sigmy. Do vážnější příležitosti se ale nikdo v bílém dresu nedostal.

Domácí bezzubost potrestal v sedmdesáté minutě Hubník. Ke gólu mu výrazně pomohl stoper Mezlík, jenž centrovaný míč z pravé strany poslal přímo na nohu střelce Sigmy, který balon uklidil z první do branky. Pro Hubníka to byla již jeho letošní osmá trefa.

Sígma se díky třem bodům vrátila na druhé místo v tabulce.

1.FC Slovácko – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 4. Hořava (Petr), 70. Hubník. Rozhodčí: Paták – Filípek, Handlíř. ŽK: Ondřejka – Petr, Hubník.

1 FC Slovácko: Filipko – Kuncl, Mezlík, Reinberk, Kubáň (84. Szmek) – Volešák, Kordula, Fujerik (69. Nestorovski), Valenta J. (75. Hlúpik) – Ondřejka, Švancara. Trenér: Miroslav Soukup.

SK Sigma Olomouc: Drobisz – Janotka, Škerle, Dreksa, Vepřek – Rossi, Bajer, Hořava – Petr (74. Machalický), Šultes (53. Navrátil), Hubník (86. Ordoš). Trenér: Zdeněk Psotka.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma se vrátila na druhé místo"