Souboj Aleše Mandouse a Adama Hložka.

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v 22. kole Spartu Praha 1:0. O jediný gól se postaral mladík Mojmír Chytil. Domácí prožívají výborný vstup do jarní části, zatím jsou stoprocentní.

Sparta v týdnu odvolala svého kouče Václava Jílka, kterého nahradil Václav Kotal. Hosté vstoupili do utkání aktivně. Z hranice vápna pálil Kanga, ale domácí podržel brankář Mandous. Po přečkání prvotního náporu však začala přebírat iniciativu Sigma. Do šestnáctky hostů létaly nebezpečné centry.

V 27. minutě přišla velká chvíle útočníka Mojmíra Chytila, který po závaru překonal Heču a připsal si tak vůbec první ligový gól. Ze strany domácích to nebylo vše. Do poločasu mohli Hanáci přidat další branky. V nadějných pozicích se postupně ocitli Breite, Greščák nebo stoper Jemelka. Nikdo z nich ale míč do sítě nedokázal dostat.

Ve druhém poločase pokračovali modří v bojovném výkonu. Měli několik slibných brejků, ale bez gólového efektu. Sparta měla sice územní převahu, do šancí se však dostávala jen sporadicky. Největší možnost vyrovnat měl v 57. minutě Karlsson, ale parádně ho vychytal Mandous.

Domácí brankář si poradil také v 90. minutě, kdy nebezpečně pálil Hložek. Víc už toho hosté nepředvedli a Sigma zaslouženě brala tři body. „My jsme rádi za celý vstup do jarní části, že máme šest bodů. Pro nás to dnes byl nečitelný zápas, protože jsme nevěděli s čím soupeř pod novým trenérem přijede. Hodně jsme sázeli na standardní situace a jednu jsme využili,“ hodnotil utkání trenér Sigmy Radoslav Látal.

SK Sigma Olomouc – Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 27. Chytil. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch – Zelinka (video). ŽK: Yunis, Greššák, Houska, Sladký, Radoslav Látal – Vindheim, Hancko. Diváci: 7456.

Sigma: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Hála (87. Zahradníček), Greššák, Breite, Houska, Falta (63. Pilař) – Chytil (74. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.

Sparta: Heča – Vindheim, Mandjeck, Hancko, Hanousek – Sáček – Karlsson (89. Karabec), Kanga, Dočkal (77. Graiciar), Plavšič (77. Tetteh) – Hložek. Trenér: Václav Kotal.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma udolala Spartu. Rozhodl Chytil"