FOTO a VIDEO: Sigma udolala Teplice

Fotbalisté Sigmy v 8. kole první ligy porazili Teplice 1:0. Jedinou branku utkání dal Adam Varadi.

Marek Heinz v sedmé minutě pořádně protáhl gólmana hostů, který jeho pokus z přímého kopu vytáhl konečky prstů na roh.

Na druhé straně se do dvou nebezpečných pozic ve vápně dostal Mahmutovič. Poprvé k němu propadl míč po dlouhém autu, útočník Teplic přestřelil. O chvíli později si zpracoval centr a otočil se kolem obránce, opět však poslal míč nad branku.

Ve dvacáté minutě mohl skórovat Varadi, ale slabě vystřelil. Lépe se vedlo Heinzovi, který však přízemní ránu poslal vedle. V osmadvacáté minutě předvedly Teplice rychlý kontr, kdy šel Rosa sám na Zlámala. Olomoucký gólman včasným vyběhnutím Hanáky zachránil. Před pauzou o sobě dal vědět Kerič. Zkusil to zpoza vápna a jen těsně přestřelil.

Ve druhém poločase toho moc k vidění nebylo. Do jedné z mála příležitostí se dostal Hořava, jenže jeho slabý pokus Grigara nemohl ohrozit. Největší šanci měl v 61. minutě Stožický. Teplice rychle zaútočily po rohu Hanáků a záložník s desítkou na zádech se dostal až před Zlámala. Ten však ve spolupráci s Bajerem domácí zachránil.

Gólu se diváci dočkali až v 81. minutě. Navrátil tečoval dlouhý nákop do obránce hostů, od kterého se odrazil k osamocenému Varadimu a olomoucký úročník ho poslal míč do sítě.

Sigma získala tří body poprvé od verdiktu fotbalové disciplinární komise, která jim odečetla devět bodů za dva roky starý případ údajné korupce.

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 1:0 (0:0)

Branka: 81. Varadi. Rozhodčí: Zelinka – Jiřík, Lakomý. ŽK: Kerič, Lukáš, Mahmutovič. Diváci: 4660.

Olomouc: Zlámal – Koutný (87. Janotka), Kučera, Škerle, Vepřek – Rossi, Hořava, Bajer (71. Navrátil) – Varadi, Heinz, Petr (64. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka.

Teplice: Grigar – Ježdík, Matula, Lukáš, Rosa – Kerič (74. Vondrášek), Ljevakovič, Siva (86. Vůch), Vachoušek, Stožický (80. Zoubele) – Mahmutovič. Trenér Petr Rada.