Fotbalová Sigma dokázala ve druhém kole 1. ligy porazit Slovácko 2:0.

Sigma v úvodu zahrávala několik rohu. Po jednom z nich se dostal ke střele z hranice velkého vápna Hořava, jenže míč netrefil dobře a Melichárek bez potíží zasáhl.

Ve 12. minutě opět napřáhl z dálky Hořava a jen těsně minul levou tyč hostující branky. Potom o sobě dali vědět i hosté, Trousilova hlavička po standardní situaci mířila nad břevno.

Po čtvrthodině parádně přešel přes bránícího hráče Schulmeister, ale jeho tvrdá střela mířila přímo na Melichárka, který ji vyrazil.

Ten měl velké štěstí ve 31. minutě. Hubník našel přízemním centrem ve vápně Ordoše, který z první vypálil, jenže trefil přemísťujícího se gólmana Slovácka.

O chvíli později měla Sigma další dobré příležitosti, když hosty zmáčkla a obléhala jejich vápno. Gól však padl až těsně před koncem poločasu. Míč propadl po rohu ke Škerlemu, který ho „uklidil“ do sítě. Jde o teprve druhou ligovou branku olomouckého kapitána v kariéře.

I po změně stran byla Sigma aktivnější než soupeř. Například to zkoušel Hubník ze dvaceti metrů, mířil ale příliš vysoko.

Slovácko se takřka k ničemu nedostalo, do vápna domácích se jeho hráči dostávali nejčastěji jen díky dlouhým autům nebo rohům. Sigma je však dokázala účinně bránit.

Zajímavý moment přinesla 57. minuta. Ve vápně spadl Doležal a dožadoval se po údajném kontaktu s protihráčem penalty. Dostal ovšem žlutou kartu za simulování.

To v 64. minutě už rozhodčí penaltu nařídil po faulu Melichárka na Hubníka. Ordoš ji s přehledem proměnil a Sigma vedla 2:0.

Olomouc si však v 75. minutě zkomplikovala zbytek zápasu. Dreksa po odehrané akci kopl Doška a za svůj prohřešek dostal červenou kartu. Hanáci tak dohrávali stejně jako v prvním kole v deseti. Slovácku ale přesilovka nepomohla a Olomouc bez potíží svůj náskok uhlídala.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 43. Škerle, 65. Ordoš (pen.). Rozhodčí: Zelinka – Pelinka, Kocián. ŽK: Doležal, Petr – Martykán, Kubáň, Došek, Melichárek, Lukáš. ČK: 76. Dreksa. Diváci: 5 172.

Sigma: Blaha – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Rossi, Hořava, Ordoš (80. Šindelář) – Hubník (83. Navrátil), Doležal, Schulmeister (72. Petr). Trenér Roman Pivarník.

Slovácko: Melichárek – Kubáň, Kuncl, Trousil, Hofmann – Trávník (75. Kerbr) , Martykán, Daníček, Volešák (63. Kovář) – Došek, Kuzma (56. Lukáš). Trenér Miroslav Soukup.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA3ODAyNjE2OTAwNDkyOTQzNzY5L2FsYnVtaWQvNTc3MzQyODg0NDUzODUwNDM2OT9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

Okomentuj jako první článek "FOTO: Sigma udržela vedení i bez vyloučeného Dreksy"