Sigma v odvetě zázrak neudělala, v poháru končí

Tým SK Sigma Olomouc hrál dnes v Jihlavě odvetu 4. kola Poháru České pošty. Hanáci doháněli manko nula čtyři z prvního zápasu. To se nepodařilo, takže Sigma v národním poháru pro soutěžní ročník 2013/2014 končí.

Trenér Martin Kotůlek poslal do hry mančaft v pozměněném složení, poprvé v soutěžním utkání hrál za áčko Jaroslav Svozil, kapitán béčka a člen reprezentační jedenadvacítky.

Před zápasem už byl vzhledem k výsledku prvního duelu jasný předpokládaný průběh. A také to tak bylo. Jihlava se s náskokem čtyř gólů nikam nehnala, Sigma se snažila naopak o vstřelení branky. Blízko k tomu měl ve 20. minutě Schulmeister, jeho ránu do šibenice brankář vyrazil na roh. Hanáci se snažili zakončovat při každé příležitosti, ale pokusy Falty, Karaše, Schulmeistera, Lietavy ani Wijlaarse úspěšné nebyly. Na druhé straně brankář Zlámal téměř žádnou práci až na pár centrů neměl. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Stav se mohl měnit krátce po pauze. Ve 49. minutě vysunul Šindelář Schulmeistera, jeho ránu srazil v poslední chvíli jeden ze zadáků na roh. O dvě minuty později se dostali poprvé v utkání k zakončení domácí, střelu Harby z úhlu a zblízka brankář Zlámal vyrazil na roh. V šestašedesáté minutě hosté dvojím střídáním oživili ofenzivu, na hřiště šli Navrátil a Houska. V 72. minutě se uvolnil Falta, jeho střelu z úhlu brankář Hanuš vyrazil. Na druhé straně si stejně poradil Zlámal se zakončení Klimenta. V 80. minutě výbornou přihrávkou uvolnil Lietava Navrátila, ten už byl sám před brankářem, ale zamířil pouze do něj.

Jihlava – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Fišer. ŽK: Jungr, Jánoš. Diváci: 980. První zápas 4:0, postupuje Jihlava. SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Svozil, Škerle, Javůrek (73. Varadi) – Wijlaars, Šindelář (66. Houska), Karaš – Schulmeister (66. Navrátil), Lietava, Falta. Trenér Martin Kotůlek.

Okomentuj jako první článek "Sigma v odvetě zázrak neudělala, v poháru končí"