Skokani Olomouc začali sezonu s Hippos Brno

Dlouhé čekání na spuštění nižších a mládežnických baseballových soutěží konečně skončilo. Hanácký celek se ve svém prvním dvojutkání střetl s týmem Hippos Brno. Tento tým je složený ze zkušených i mladých hráčů. Počasí připravilo velké představení a krom sněžení proběhlo čtvero ročních období.

Marko Vykoukal nastoupil na kopec a Filip Nevrla začal v poli čarovat. Na dva outy se hraje opravdu nejlépe a Hippos nasypali Skokanům dva body. Petr Novotný byl brněnským startérem a hned úvodní pálkař získal metu. Ondřej Schwarz a Jakub Voják odpálili po hitu a skóre se vyrovnalo. Marko se dostal do tempa a další směna byla bez bodu. Filip Nevrla ukázal, že umí i pálit a odpálil hit – spustil tím pálkařský koncert a dá se říci, že co pálkař to hit. Nakonec Skokani 6 x skórovali. Ve 4. směně zažili Skokani další big inning-opět dali 6 bodů, a to zásluhou začátku a konce line-upu. Hippos vyměnili nadhazovače a na kopec se dostal bývalý hráč Draků Michael Kremláček. Utkání ovlivnil rozmar počasí, kdy nejprve pršelo, pak padaly kroupy. Zápas byl přerušen, a poté se muselo upravovat hřiště, ale předsezonní úprava hřiště pomohla k rychlejšímu návratu ke hře. Marko Vykoukal trochu vychladnul a Hippos se snažili náskok snížit. Olomoucký nadhazovač se dostal zpět do formy a nedal brněnským pálkám šanci vyniknout. Do poslední směny šel na kopec levoruký nadhazovač Michal Kohout, který zápas v poklidu uzavřel. Match skončil 18:5 pro hanácké hráče, klíčem k úspěchu byla vynikající pálka (17 hitů). Klíčovými muži byli: Marko Vykoukal (1 W, 7 SO) a Jakub Voják (2 H, 3RBI). Byl to týmový výkon a každý hráč zahrál nadstandardní zápas.

Sestava v 1. zápase:

P-Vykoukal/Kohout, C-Voják, 1B-Sova, 2B-Nevrla, 3B-Schwarz O., SS-Schneider, LF-Nastoupil, CF-Lázniček, RF-Lýzner , DH-Borůvka J.

Slovenská hvězda Michal Puškár nastoupil do druhého zápasu. Martin Schneider si s jeho nadhozy poradil a odpálil double a posunul své spoluhráče na domácí metu. Jakub Černík se vrátil do olomouckého dresu a byl startérem v tomto zápase. Jakub Čudovský odpálil hit, ale poté začalo úřadovat olomoucké pole. Maxwell Gaul chytil míč v pravém poli a krásně přihodil na 3.mětu, kde vyautoval Čudovského.  Filip Nevrla byl trefen do hlavy až mu odlétla helma, ale tato hrůzostrašná situace neměla pražádný vliv na jeho zdraví. Černík začal úřadovat na kopci a připisoval si jedno káčko za druhým. Zápasové tempo trochu uvadlo, ale vše se změnilo v 6. směně, kde po odpalech Poledny a Láznička –Skokani bodově odskočili. Pavel Schwarz se dostal na kopec za hanácké hráče, první směna se mu vydařila, ale v druhé mu pole vůbec nepomohlo a muselo se něco změnit, a tak kouč střídal. Petr Mik byl dalším nadhazovačem, který nastoupil do velmi těžké situace. To, že se baseball hraje až od 7. směny se ukázalo v následující části. Skokani zažili big inning a zvrátili běh utkání ve svůj prospěch. Celkem padlo 5 bodů a line-up se celý otočil. V dohrávce sice Hippos zatlačili na olomouckou obranu, ale podařilo se jim pouze 2x skórovat. Potvrzení výhry přišlo v deváté směně, kdy Skokani 3x bodovali. Utkání skončilo 12:7 pro olomoucký výběr. Opět padlo mnoho hitů a to 27 (17 odpálili hanáčtí pálkaři). Jediným negativem bylo 5 chyb v poli, což je opravu vysoké číslo. Klíčovými muži byli: Jakub Černík (5 IP, ER 2, SO 4), Martin Schneider, Matěj Lázniček, Ondřej Schwarz-ti všichni odpálili po 3 hitech a táhli olomoucký útok.

Sestava v 2. zápase:

P-Černík/Schwarz P./Mik/Nastoupil, C-Borůvka J, 1B-Sova, 2B-Nevrla, 3B-Schwarz O., SS-Schneider, LF-Poledna, CF-Lázniček, RF-Gaul/Lýzner, DH-Voják. Dalším soupeřem bude klub z Troji. SaBaT ještě vloni hrál EXL a uvidí se, jak tato skutečnost zapůsobila na hráče. Zatím má tento celek bilanci 3-1 a je v horní části tabulky

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..