Skokani podlehli Technice a zůstali před branami finále

Zářijové zápasy byly utkáními o všechno. Skokani postoupili do semifinále 1. ligy a dle postavení v tabulce byl týmu přidělen nejtěžší soupeř. Technika se dokázala probojovat zpět mezi elitu a byla favoritem celé soutěže. Už samotná účast v play off je pro olomoucké hráče velkým úspěchem, ale klub i samotní hráči chtěli ukázat, že na to mají. Pozitivní je i fakt, že v semifinálových bojích hnali Skokany věrní fanoušci, kteří přijeli fandit i do Brna.

Startujícím nadhazovačem Techniky byl Michal Sobotka, který má velké zkušenosti z Extraligy i z reprezentace. První pálkař Jakub Borůvka se díky své rychlosti dostal na metu. Po odpale Jakuba Vojáka Skokani skórovali a velmi dobře vykročili do utkání. Za olomoucký tým začal na kopci junior Jakub Školoudík. V úvodní směně udržel brněnské pálkaře na uzdě. Dohrávka druhé směny vše změnila, jelikož Technika Skokanům nasázela neuvěřitelných 11 bodů. Nutno podotknout, že obrana nadhazovači nepomohla a hrálo se na více než 3 outy. Brněnští pálkaři byli opravdu při chuti a padnuly i homeruny a i infield hity. I přes tento bodový hendikep Skokani bojovali – lví podíl na snaze snížit manko měl začátek line-upu, který hrál excelentně. V 3. směně došlo ke střídání a na kopec se dostal Petr Mik, který přivítal pálkaře strike outem. Začátek 5. směny vyšel náramně hostujícímu týmu a místo Sobotky šel na kopec Vojtěch Bláha. Skokanům podařilo 4x skórovat a celou plodnou směnu nastartoval vícemetovým odpalem Jakub Lázniček. Domácí Technika si tvrdě šla za svým a hráči pravidelně přidávali body. Po 7. směně byl zápas ukončen pro bodový rozdíl – utkání skončilo 17:7 pro hráče z Kraví Hory. Skokani udělali velké množství chyb (5) a – odpálili pouze 7 hitů, což je oproti 19 soupeřovým odpalům  velký rozdíl. Jakub Dostál odpálil nejvíce hitů (3) a Jakub Voják měl nejvíce stažených bodů po svých odpalech (2).

Sestava v 1. zápasu:

P-Škouloudík/Mik, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Saad, 3B-Utěšený, SS-Nevrla, LF-Poledna, CF-Lázniček, RF- Borůvka T., DH-Voják.

Nedělní utkání se hrálo na olomouckém hřišti a startérem byla olomoucká jednička Michal Kohout. Za hostující tým nastoupil na kopec Matěj Brabec, který má také bohaté zkušenosti z Extraligy. Úvodní směnu zvládli oba nadhazovači bez bodu. V dohrávce 3. směny a na 2 outy Skokani začali svůj bodový útok. Jakub Voják odpálil double a po něm odpálil single Jakub Dostál a Voják doběhl až na domácí metu. Michal Kohout držel olomoucké naděje, ale Technice se podařilo 1x skórovat (zásluhu na bodu měl Jakub Vašek, který odpálil triple). Zadák Jakub Borůvka odpálil triple a poslal, tak domů Petra Mika, který se na mety dostal po metě zdarma. Matěj Lázniček i Jakub Voják následovali olomouckého chytače a na konci směny svítilo v kolonce bodů za směnu číslo 3. Vše vypadalo velmi dobře  až do začátku 5. směny. Havíř a Grendža odpálili hity a Just byl trefen nadhozem – trenér Schneider si vzal time a uklidnil olomouckého nadhazovače. Rozjetý brněnský vlak šlo špatně zastavit a Technika také 3x skórovala. Začátek 6. směny se velmi podobal začátku předešlého inningu. Technice se podařilo opět 3x bodovat a byla ve vedení 7:4. Hostující trenér vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal slovenský hráč Matěj Grendža-Donský. Tento nadhazovač olomouckým pálkařům velmi vyhovoval a ve stejné směně došlo k dalšímu střídání. Na kopec se dostal Daniel Just, který shodou okolností hraje také za slovenskou reprezentaci. Dohrávka směny byla pro Skokany velmi plodná a 5x dokázali doběhnout na domácí metu, trenér Schneider sáhnul ke změně na kopci a na nadhoz se dostal Matěj Lázniček. Úvodní směnu hanácký nadhazovač ovládnul a Skokani mohli přidat další body. Bohužel na pálce odpálil hit pouze Jakub Voják, a tak Skokani další body na tabuli nepřidali. Mário Gottschall odpálil triple, a jelikož před ním si umně vedli další brněnští pálkaři, tak Technika vyrovnala skoré. Útok byl v dohrávce 8. směny bezzubý, a tak šla opět Technika do ofenzivy. Na 2 outy se týmu z Kraví Hory podařilo 3x skórovat a urvat si vítězství pro sebe. Kohout a Lázniček odházeli dobré směny a nejvíce hitů měl Jakub Voják (4). Není bez zajímavostí, že v utkání padlo takřka 30 hitů (28).

Sestava v 2. zápase:

P-Kohout/Lázniček, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Utěšený, 3B-Schwarz P., SS-Nevrla, LF-Poledna, CF-Lázniček/Voják, RF-Mik, DH-Voják.

Prohraná série znamenala i konec sezóny pro olomoucké baseballisty. Je pravdou, že se série mohla protáhnout o minimálně jeden zápas, jelikož Skokani celou dobu vedli. Oproti loňské sezoně se jedná o veliké zlepšení, neboť v roce 2020 byli hanáčtí hráči na samém chvostu tabulky.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani podlehli Technice a zůstali před branami finále"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..