Skokani se připravují na start nové sezony

Sportovní dění se po protivirových opatřeních pomalu rozbíhá a baseball je vedoucím sportem, neboť Extraliga a mládežnické soutěže začaly jako jedny z prvních v celé republice.

V posledním květnovém víkendu se rozbíhá 1. liga, která je druhou nejvyšší soutěží v České republice. Letos se do ní přihlásilo pouze sedm týmů a došlo ke dvěma změnám (odhlásila se Choceň a místo SaBaTu budou hrát tuto ligu Skokani Olomouc).

Hanácký celek má v úvodním hracím víkendu volno a může ladit formu na své první střetnutí, které se odehraje 6. června proti Pelikans Bučovice v tradičních časech od 13:00 a 16:00.

Do kádru Olomouce se začlenily talentovaní junioři a nastala menší generační obměna. Do budoucna je to dobrý tah, neboť tito hráči jsou budoucností klubu a potřebují získat zkušenosti. Letos se takřka všechny týmy obejdou bez zahraničních posil, a tak dostanou více šancí právě mladí hráči.

Účastníci 1. ligy:

  1. Blesk Jablonec nad Nisou
  2. Sokol Hluboká nad Vltavou
  3. Hroch Brno
  4. Klasik Frýdek-Místek
  5. Pelikans Bučovice
  6. Skokani Olomouc
  7. Wolfs Domažlice

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani se připravují na start nové sezony"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..