Skokani ukončí základní část na horké půdě ve Frýdku-Místku

Sezona 2020 utekla velmi rychle a olomoucké hráče čeká poslední dvojutkání v základní části druhé nejvyšší tuzemské ligy. Vypadá to, že se nadstavba hrát nebude, a tak Skokani odehrají jen dvanáct utkání v základní části.

Herní období hanáckým baseballistům příliš nevyšlo a po sestupu z Extraligy ani nenašli svoji starou formu. Vše se může změnit v neděli 19. července, kdy olomoučtí hráči vyběhnou na frýdecký pažit. Klasik bude mít za sebou sobotní utkání s Domažlicemi a dlouhý přejezd přes republiku, což by mohlo nahrát do karet Skokanům Olomouc.

Klasik Frýdek-Místek je loňským mistrem 1. ligy, takže kvalita je více než jistá. V letošní sezoně má tým vedený bývalým hráčem Skokanů Martinem Drongem bilanci 4:4 (velmi vyrovnané skóre 58:53). V neúplné tabulce Klasiku patří 4. místo, hned za překvapením ligy Pelikány z Bučovic. Frýdek-Místek bojuje o účast v nadstavbě o Extraligu s Hrochem Brno, který hraje v neděli s týmem Wolfs Domažlice. Z výše uvedeného plyne, že Klasik musí hrát všechna čtyři utkání na 100 %, a tak to bude velmi kvalitní herní podívaná.

V kádru Klasiku je četná řada hráčů, kteří si zkusili Extraligu (Drong, Adamus, Hon, Kaplan, Míček, Prokeš, Gurník). Nejvíce hitů má hráč třetí mety Jakub Kaplan, který v sezoně třináctkrát úspěšně odpálil. Ze statistik vyplývá, že Skokani ani Klasik nemají v sezoně homerun a tato série by se mohla ukončit právě v neděli. Nejvíce směn má odházených dvojice Kociňák-Pavelka, kteří dohromady odházeli takřka tři celé zápasy. Nejméně obdržených bodů má na kontě Šimon Urban, který ve skoro deseti směnách připustil ani jeden bod. Za domácí metou nejčastěji můžeme vidět lodivoda Martina Dronga, který má za sebou třicet směn.

Dvojutkání se odehraje na krásném stadionu ve Frýdku-Místku. Časy zápasů jsou tradiční, tedy ve 13:00 a 16:00.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani ukončí základní část na horké půdě ve Frýdku-Místku"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..