Skokani uzavřeli základní část Extraligy sérií s Hrochy Brno

Tuzemská nejvyšší baseballová liga zná týmy, které budou hrát play off, i týmy, které se utkají v baráž, a bohužel olomoucký výběr nedokázal navázat na skvělou sezonu 2017. Jeho posledním soupeřem byli hráči z Brna, kteří bojovali o pozici v TOP 6, a tak měli o motivaci postaráno. Konečně vyšlo dobré baseballové počasí a nemuselo se hrát v dešti nebo ukrutné zimě.

Sobotní první utkání se odehrálo na hanáckém hřišti a na kopec nastoupil Justin Woods. Hosté povolali na kopec Stevena Chamberse. Začátek utkání zvládli lépe hosté, kteří se díky kvalitnímu baserunningu dostali až domů. Skokanům se dařilo pálit na zahraničního nadhazovače, ale v důležitých momentech většinou selhali. Woods sice odházel dobré utkání a dal domácímu týmu šanci zvítězit, ale obrana nebyla stálá. Výraznější bodový přísun hosté zaznamenali v šesté směně, kdy obdrželi pět bodů, a poté Woodse vystřídal na kopci levoruký nadhazovač Michal Kohout. Tímto big inningem Hroši zlomili olomoucké naděje na výhru a utkání se pouze dohrávalo. Nutno podotknout, že domácí odpálili deset hitů, ale ani to nestačilo na výhru.

Do druhého domácího utkání nastoupil na kopec Mason Felt, Hroši nasadili na kopec Nathana Kuchtu. Scénář byl velmi podobný prvnímu utkání. Hroši se velmi brzy ujali vedení, hlavně díky kvalitnímu baserunningu a odpalům. Felt se snažil situaci zvrátit a dát svému týmu šanci na zvrat, ale spoluhráči mu moc nepomohli. Sice opět měli dobré odpaly, ale nepodařilo se odpálit hit při obsazených metách. Tato skutečnost a také velké množství chyb způsobily, že Hroši bodově odskočili. Olomoucký trenér začal střídat nadhazovače a na kopec se dostal italský hráč Fabrizio Minardi, který nakonec zastavil brněnský tlak. Dalším nadhazovačem byl Pavel Schwarz, jenž utkání úspěšně doházel. Ačkoliv měli Skokani dvakrát více úspěšných odpalů, skórovali až v poslední směně a tento zápas prohráli v poměru 1:5.

Poslední utkání série bylo také posledním extraligovým utkáním v letošní sezoně. Za slunečného počasí se odehrálo utkání, ve kterém sice o nic nešlo, ale i tak to byl kvalitní zápas. Domácí trenér nasadil na kopec levorukého nadhazovače Svaťu Krauta. Hned v úvodní směně olomoučtí dvakrát skórovali, a to díky dvoubodovému HR Justina Woodse. Na kopci Skokanů se představil Michael Gonzalez. Hrochům se podařilo v dohrávce směny třikrát doběhnout. Domácí tým byl lépe pálkařsky naladěn a vcelku pravidelně skóroval. Dalším hanáckým nadhazovačem byl Ondra Schwarz. Olomouci se moc nedařilo vyzrát na hroší nadhazovače a obranu a výsledkem byla nakonec prohra v poměru 3:7.

Olomoucký A–tým čeká na soupeře v baráži. V sobotu 1.6. se odehraje na Lazcích utkání, které bude velmi speciální. Army Veteran Day je dárek pro děti k jejich svátku, tak si přijďte užít nejen sportovní atmosféru.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani uzavřeli základní část Extraligy sérií s Hrochy Brno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..