Skokani vyhlíží novou sezonu

Pandemická situace nebyla amatérským sportovcům příliš nakloněna, teprve pár dnů je možné za přísných opatření trénovat, čehož využili i Skokani a začali se již pilně připravovat na ostré zápasy.

Přesné datum zahájení soutěže ještě není známo, ale podle předběžných zpráv to vypadá, že již od května by se mohla 1. liga a mládežnické soutěže rozběhnout. Extraliga je již v plném proudu, jelikož mají speciální výjimku, kdy se hraje bez diváků a hráči se musí testovat.

Na loňskou sezonu by nejspíše chtěli Skokani zapomenout. Sezóna se po pádu z Extraligy příliš nepovedla, a tak mají Skokani co napravovat. Olomoucký baseball je v transformaci – junioři se začleňují do kádru mužů a je také snaha obrodit a zkvalitnit mládež. V minulém roce Skokani zorganizovali nejednu náborovou akci, aby přilákali nové tváře.

V loňské sezoně si hanáčtí fanoušci zvykali na nová jména: Max Gaul, Filip Nevrla, Mates Poisl, Tomáš Borůvka, Jakub Školoudík či Josef Saad. V kádru A-týmu se tak můžeme těšit na generační propojení mladých ambiciózních nadějí se zkušenými extraligovými hráči.

Soupeři olomouckých Skokanů budou tyto týmy:

  • Hroch Brno – jedná se o B-tým Hrochů Brno. Tento tým je nabitý mladými hráči a dá se předpokládat, že bude v horní části tabulky. Nadhazovačem tohoto týmu je i olomoucký odchovanec Petr Charvát.
  • Klasik Frýdek-Místek – mistr 1. ligy z roku 2019 je úzce propojený s Arrows Ostrava. Navíc  tým může počítat s kvalitními juniory.
  • Pelikans Bučovice – v loňské sezoně jistě největší překvapení ligy. Mnoho hráčů z juniorky a Draků B hostovalo v tomto klubu, a tak jejich výsledky byly nad očekávání. Otázkou je, koho si letos tento tým přivede na hostování.
  • SaBaT Praha – tento klub hrál v loňském roce Extraligu. Několik hráčů odešlo na hostování do pražské Kotlářky a bude velmi zajímavé, jak na tom tento tým bude.
  • Technika Brno – opět se jedná o celek, který ještě v roce 2020 hrál Extraligu. Jen o jeden zápas unikla hráčům z Kraví Hory účast v play off. I zde došlo k velkému exodu hráčů a uvidí se, jestli bude mít tento brněnský tým extraligové ambice.
  • WolfS Domažlice – tým ze západních Čech byl v loňské sezóně neočekávaným katem olomouckých hráčů. Ačkoliv byl v minulosti spíše outsiderem, tak ukázal svoji sílu. Rozhodně není možné ani tento celek podceňovat.

Věřme, že si v sezóně 2021 Skokani napraví pošramocenou reputaci, a že budou chtít postoupit do play off.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokani vyhlíží novou sezonu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..