Skokanům se nepodařilo prolomit černou sérii proti Olympii Blansko

Základní část baseballové Extraligy se chýlí ke svému konci a olomoucký celek hrál o play off. S Blanskem museli Skokani minimálně dvakrát vyhrát, aby si zajistili boj o titul. Přes velký boj se to hanáckému týmu nepovedlo a je odsouzen k zápasům o udržení se v nejvyšší baseballové lize.

První utkání se odehrálo ve čtvrtek večer v Blansku. Před utkáním vydatně pršelo, a tak si hráči ozkoušeli hřiště až při prvním nadhozu, ačkoliv areál byl perfektně připraven. Za domácí tým se představil na kopci Jakub Kostka, který nakonec odházel complete game. Tento nadhazovač hází neobvyklým způsobem (hází bokem, ne přes hlavu). Na olomouckém kopci se představil Michael Gonzalez. Již ve druhé směně domácí Blansko začalo útočit a po sérii odpalů čtyřikrát skórovalo. Hity dali hráči, kteří pálili zleva a našli mezeru mezi vnitřním a vnějším polem. Hanáčtí hráči věděli, že budou muset co nejrychleji odpovědět, aby jim blanenský tým neodskočil. Na pálce se snažili, ale naráželi na dobře házejícího Kostku a na připravenou obranu Olympie. Kostka házel hodně nadhozů na vnější okraj mety a dobře pracoval s francouzským catcherem Lakmechem. Poslední dvě směny odházel Michal Kohout, který vystřídal Michaela Gonzaleze. Byla to změna praváka za leváka a trenér chtěl změnit rytmus nadhozů. Justin Woods se ke konci utkání postavil do boxu a odpálil první HR v olomouckém drese a také první HR pro Skokany Olomouc. Na Strawberry fieldu moc homerunů nepadá, a tak to byl vskutku krásný počin od amerického pálkaře. Ale žádný spoluhráč jej nenapodobil a Olomouc prohrála v poměru 2:8.

Páteční utkání se také odehrálo v Blansku, ale za výrazně lepšího počasí. Za Blansko začal utkání na kopci Štěpán Havlíček. Tento levoruký hráč má za sebou působení v nižších amerických ligách. Olomouckým startujícím nadhazovačem byl Justin Woods. Hned v úvodní směně se Hanáci nadechli k útokud domácí Havlíček jim velmi seděl, padal hit za hitem a z této povedené směny získali vedení 3:0. Mohli skórovat i vícekrát, ale nepodařilo se jim stáhnout všechny body. Od této směny však převzalo iniciativu Blansko. Skokanům se přestalo dařit na pálce a body dávali jen domácí. Justin Woods házel opět dobré utkání, ale obrana nebyla příliš pevná. Woodse vystřídal v šesté směně Petr Mik. Olympia vycítila šanci se bodově trhnout a mladého nadhazovače pěkně potrápila. V této směně hosté obdrželi čtyři body, což se ukázalo jako klíčové v celém zápase. Dalším nadhazovačem byl Pavel Schwarz. Páteční zápas nakonec vyhrálo Blansko 9:6. Olomoucký útok vedl Jakub Borůvka, který se prezentoval třemi hity.

Sobotní olomoucké utkání bylo speciální hned ze dvou důvodů. Jednak utkání bylo věnováno všem matkám, které měly vstup zdarma. A dále předseda a dlouholetý trenér Václav Voják oslavil ve čtvrtek krásné kulaté narozeniny a byl mu před úvodním nadhozem předán dres s číslem 60. Vašek Voják trénoval mládežnické celky, ale i extraligový klub. Startujícím nadhazovačem byl pro toto utkání Mason Felt. Za hostující tým házel většinu utkání Jan Nebenfuhr, který hostuje v Olympii z Draků Brno. Tento hráč patří do reprezentační U23. Mason většinu svého působení držel blanenské hráče na uzdě a velmi se mu dařilo. Americký nadhazovač má za sebou zkušenost v nižší americké lize, takže se jedná o kvalitního hráče. Totéž se ale dařilo i hostujícímu nadhazovači a dlouho se drželo skóre 1:0 a posléze 1:1. Jan Nebenfuhr hodně trefoval hráče, neboť se snažil házet blíže k pálkaři. V šesté směně zažila Olympia big inning, když třikrát skórovala. Domácí na tento tlak zareagovali vystřídáním nadhazovače a na kopec se dostal Viliam Sitár, stále se však nedařilo bodově dotáhnout soupeře. Došlo tedy k další změně a na kopci se objevil Fabrizio Minardi. I tak ale Skokani opět prohráli, též díky tomu, že se nedokázali vyvarovat chyb.

Text: Martin Poledna.

FOTOGALERIE.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Skokanům se nepodařilo prolomit černou sérii proti Olympii Blansko"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..