Škorpióni získali v Hradci Králové dvě zlata

Tradiční první taekwondový turnaj po prázdninové přestávce se uskutečnil v Hradci Králové. Vypsán byl pro kategorie dětí do čtrnácti let. Mezinárodní punc mu dodala velká účast závodníků z Polska. Škorpioni vypravili celkem 11 borců, kteří vybojovali šest medailí.

V kategorii žáků do 30 kilogramů prošli sítem vyřazovacích bojů Kryštof Šefčík a Lukáš Broda. Nakonec se potkali ve finále, které těsným rozdílem vyhrál zkušenější Kryštof, ale skóre dává tušit, že mu Lukáš nedal nic zadarmo. Jan Šmelko, žák do 40 kg , potvrdil vlastně jen to, co se očekávalo a celkem suverénně si odvezl zlato.

Své finálové zápasy nedokázali přetavit ve zlato Tomáš Smejkal, kadet do 53 kg a Dominik Vondrouš, kadet nad 65 kg.

Velmi kvalitní boj předvedl Marek Vysloužil, kadet do 37 kg. Svými technikami překvapil svého zkušenějšího soupeře z Polska a strhující zápas prohrál až v náhlé smrti a bral bronz.

Také Filip Hrdlička, žák do 30 kg předvedl výborný souboj, bohužel mu chyběl 1 bod. Ondřej Prečan, žák do 36 kg, talentovaný borec, který by si zasloužil lepší los při vstupu do turnaje. Jeho čas však ještě přijde. To platí i o Matyáši Blažkovi.

Velkým zážitkem je vždy nástup nejmenších. Matěj Šmelko, v kategorii dětí do 27 kg a nováček Lukáš Hrdlička, děti do 21 kg, ukazují, že nemají respekt a po získání většího pemza zkušeností o sobě dají vědět.

Výsledky:
1. místo Jan Šmelko, Kryštof Šefčík.
2. místo Lukáš Broda, Tomáš Smejkal, Dominik Vondrou.
3. místo Marek Vysloužil.

Miroslav Vyhnánek

Okomentuj jako první článek "Škorpióni získali v Hradci Králové dvě zlata"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..