Slavonín přepsal historii. Zvítězil na chválkovickém memoriálu

Slavonín poprvé v historii dokázal zvítězit v tradičním turnaji, který se hraje týden před startem fotbalových soutěží ve Chválkovicích. Hráči Sokola jasně přehráli v semifinálovém utkání domácí tým 4:0. Finálový duel 41. Memoriálu Miloslava Mikšíka byl mnohem vyrovnanější. Slavonín v něm vyzval obhájce z Černovíra, který se hned v úvodu dostal do vedení.

Slavonínští však zabrali a ještě během prvního poločasu dokázali vyrovnat. Rozhodující moment uktání, a tím pádem celého turnaje, přišel po přestávce, kdy si dali fotbalisté Černovíra vlastní gól. Ve zbylých minutách nebyla nouze o dramatické momenty, míč už ale ani jeden z týmů do branky nedostal a Slavonín tak mohl poprvé slavit prvenství na prestižním přípravném turnaji.

Naopak souboj poražených semifinalistů byl jasnou záležitostí. Domácí celek i v druhém zápase jasně prohrál, když nestačil na favorizované Dolany. Domácí sice šli po čtvrthodině do vedení, jenže to od nich bylo všechno. Pak se prosazovali už jen hráči Dolan, kterým se to povedlo dokonce šestkrát.

Konečné pořadí turnaje:
1. Slavonín,
2. Černovír,
3. Dolany,
4. Chválkovice.

Sestava Slavonína proti Chválkovicích (sobota): Pocklan – Tandler, Hammer (60. Kloboučník), Hampl, Semjon – Korol, Mikuš (46. Grulich), Dostál, Alka – Merten (46. Grofek), Stavinoha.

Sestava Slavonína proti Černovíru (neděle): Zabák – Tandler (46. Kloboučník), Semjon, Hampl, Žák – Korol (46. Hahn), Mikuš, Dostál, Grofek – Alka (46. Merten), Stavinoha (46. Večeřa).

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

1 Komentář v článku "Slavonín přepsal historii. Zvítězil na chválkovickém memoriálu"

  1. A fotky ?

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..