Slepica má medaili z republikového šampionátu

Složení české reprezentace pro mistrovství světa ve sjezdu je kompletní. O konečné nominaci rozhodly poslední dva kvalifikační závody ve sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic. Nedělní závod byl také sprintovým republikovým šampionátem jednotlivců a oproti loňským výsledkům nezůstal kámen na kameni. Titul mistra republiky tentokrát obhájila pouze jedna loď.

Jediný, kdo dokázal obhájit vítězství z loňského MČR, byla kajakářka Anna Zástěrová. Po porážce z minulého týdne na republikovém šampionátu na dlouhé trati a také sobotní sprintové prohře, tentokrát Zástěrová zvítězila a získala domácí zlato alespoň na sprintové trati. Loňský premiérový titul ze šampionátu na Lipně neobhájil singlkanoista Tomáš Kejklíček, který nadvládu nad nejkratší tratí přenechal svému pardubickému kolegovi Ondřeji Rolencovi. Kejklíček tentokrát zůstal na stříbrné příčce, což však bohatě stačilo k postupu na světový šampionát.

Ve výborné formě zastihly sprinty v Českých Budějovicích kajakáře Richarda Hálu, který jak sobotní, tak i nedělní mistrovský závod vyhrál a rovněž si s přehledem zajistil postup na MS. Kromě Hály se z postupu na vrchol letošní sezony raduje olomoucký Karel Slepica, který v obou dnech skončil v kajaku na druhém místě. Podobně úspěšný víkend jako Hála mají za sebou i deblíři Lukáš Tomek a Michal Šrámek. Loňští mistři Evropy byli nejrychlejší v obou víkendových závodech a tím se posunuli do čela kvalifikace pro červnové MS. Republikový titul si v singlu žen zajistila singlkanoista Radka Valíková.

Na kanále v Českých Budějovicích šlo kromě nejcennějších domácích medailí i o místa v národním týmu pro MS. Kromě kajakářů Hály a Slepici, deblířů Šrámka s Tomkem a singlíře Kejklíčka si start na nejvýznamnější akci letošní sjezdové sezony zajistil ještě singlíř Lukáš Novosad, který dojel v sobotu čtvrtý a také deblkanoisté Michal Cuc s Janem Zdráhalem, kterým k jistotě startu na MS pomohlo druhé respektive třetí místo. Problematická je sitauce v kategorii kajakářek, kde zůstaly zatímpouze dvě ženy (Zástěrová a Paďourová), které by chtěly a mohly reprezentovat Česko na MS. Zda se ženský tým pro MS rozšíří a Češky obsahí i závod družstev se teprve rozhodne.

Ihned po skončení závodů se kvalifikovaní závodníci přesunuli do francouzského La Plagne na řeku Isére, kde se za necelé dva měsíce uskuteční mistrovství světa. Pětidenní soustředění bude prvním letošním seznámením našich reprezentantů s náročným vodním terénem, který na sjezdaře v Alpách čeká. Domácí sjezdová sezona bude pokračovat až v červenci dalšími závody českého poháru ve Veltrusech.

Okomentuj jako první článek "Slepica má medaili z republikového šampionátu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..