Slovák si zajistil účast na mistrovství světa

Slalomáři na divoké vodě se poprvé v letošní sezoně představili v nejvyšších závodech před domácím publikem. Jedna z nejnáročnějších tratí světa na Labi mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím přivítala českou špičku při závodech Českého poháru. Závody ve sprintu se vydařily i olomouckým sjezdařům. Ke Karlovi Slepicovi se do týmu na ME přidal kajakář Tomáš Slovák a kajakářka Kateřina Vacíková. Slovák si také s předstihem zajistil účast i na světovém šampionátu v Německu. Ve slalomu se olomouckým barvám příliš nedařilo.

Ve vlnách studeného Labe se sice nepředstavila úplně kompletní špička, velká většina českých hvězd však nechyběla.

V kanoistických disciplínách se v obou dnech stali vítězi stejní závodníci. Singlkanoistům vládl Stanislav Ježek, v deblkánoích se po oba dny radovala dvojice Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm a mezi ženami singlířkami na Labi jasně vládla Kateřina Hošková.

Stereotyp v podobě jmen vítězů se vyhnul kajakovým kategoriích. Sobotní vítězství v ženském kajaku bylo asi vůbec největším překvapením víkendu, když zlato získala Veronika Vojtová, která porazila druhou Štěpánku Hilgertovou. Nejslavnější česká kajakářka stanula na nejvyšším stupínku až o den později. Jedno vítězství si z Krkonoš odvezl i nejlepší český kanoista loňského roku Vavřinec Hradílek, který stejně jako Hilgertová vyhrál v nedělním závodě a o místo vylepšil sobotní výsledek, kdy podlehl Vítkovi Přindišovi.

Pokud úvodní závody Českého poháru nebyly příliš důležité pro seniorské závodníky, junioři zahájili kvalifikaci na červencové Mistrovství Evropy. Juniorská kvalifikace se letos skládá z celkem z pěti závodů, z nichž se však do konečné tabulky počítají pouze tři nejlepších výkony. Špatný výsledek v úvodním kvalifikačním závodě ve Špindlu (nedělní 2.ČP) tak ještě neznamená katastrofu, vítězství však výrazně pomůže k úspěšnému zvládnutí kvalifikace. Tento kousek, tedy triumf v prvním nominačním klání na ME, se v kajaku podařil Jiřímu Prskavcovi (USK Praha) v deblech dvojici Tomáš Macášek (Dukla Brandýs) a Jakub Hojda (Horšovský Týn), v singlkánoi byl nejlepší Marek Cepek (KVS Veltrusy) a nejrychlejší kajakářkou se stala Barbora Valíková (KK Opava). Kvalifikace na ME juniorů pokračuje až za tři týdny při dvou závodech Českých pohárů v Praze.

Okomentuj jako první článek "Slovák si zajistil účast na mistrovství světa"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..