Spíchalová: Nenecháme nikoho flákat

Olomoucké házenkářky zažívají těžké časy. Doby jejich dominance nad interligou jsou pryč, v létě přišly o devět hráček a letos se v bolestech rodí nový tým, což komplikují zranění řady hráček. Nevyrovnanost u mladých talentů není nic neobvyklého, nechuť rvát se a absence nasazení však do modrého dresu Zory nepatří. Právě do něj se ale oblékla v minulém kole v Mostě a nejen kapitánce Janě Spíchalové bylo jasné, že se musí něco změnit. „Vyříkali jsme si s holkama, jak je potřeba hrát a jaký má být přístup,“ přiznává pivotka Zory.

Po neúspěchu v Mostě byl pro Zoru souboj s Bratisalvou o to důležitější, souhlasíte?

Měli jsme dlouhou pauzu, takže jsme se potřebovaly dostat do hry a Most nám moc nepřidal. Tam se nám nedařilo nic, takže jsme potřebovali zápas, na kterém se chytíme a půjde to dál a hlavně lépe.

Byla nějaká bouřka po propadáku v Mostě?

Hned v autobuse proběhlo sezení, kdy jsme si samy s holkama vyříkaly jak je potřeba hrát, jaký má být přístup a podobně. Pak jsme se bavili i s trenéry, takže nějak jsme dali síly dohromady a proti Bratislavě se to snad ukázalo.

Tentokrát byl zápal pro hru u celého družstva zřejmý. Byla tohle vaše hlavní zbraň, jež vás dovedla k výhře?

Nejdůležitější byla obrana, protože měly výborné střelkyně z dálky i pivotku, takže jsme se soustředily na jejich pokrytí. Když obrana šlape, tak už to jde v útoku lehce.

Vinou zranění jste měly na soupisce poslední klasické křídlo Huráňovou, na opačné straně musela zaskakovat spojka Samcová. Je nedostatek křídel pro Zoru velký problém?

Nemáme moc na výběr, zranění nám toho moc neumožňuje, takže byla na křídlo povolaná Adélka Samcová. Svědčí jí to tam, tak proč ne.

Bratislava je silná stejně jako vy především na spojkách, jiné to ale bude za týden ve Veselí. S jakými ambicemi na Slovácko pojedete?

Pokud budeme hrát tak jako dnes každý zápas, tak můžeme s kýmkoliv vyhrát. Musíme se připravovat tak jako celý tento týden, kdy jsme stále makaly a chtěly jsme. Teď tedy musíme znovu od pondělka až do pátku makat a snad to v sobotu ve Veselí zúročíme.

Takže jako kapitánka budete hlídat morálku týmu?

Je nás na to více, jsou tu zkušenější holky, takže se o to nějak podělíme. Nenecháme nikoho flákat. (smích)

Okomentuj jako první článek "Spíchalová: Nenecháme nikoho flákat"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..