Sporný gól? Videorozhodčí by pomohl…

Hodně emocí vyvolala vyrovnávací branka Jihlavy na 2:2 při vzájemném duelu v 37. kole první ligy. Domácí fanoušci hodně hlasitě dávali najevo svůj nesouhlas s uznáním gólu. Ani hráčům Mory se výkon hlavního arbitra moc nelíbil.

HLASUJTE NA FACEBOOKU: Byla druhá branka Jihlavy regulérní?

Co ve skutečnosti rozlítilo olomoucké diváky? Vyrovnávací trefa z 59. minuty podle nich neměla platit, protože se domnívali, že ji hostující hráč dal úmyslně rukou. Rozhodčí Vampola ale po chvilce váhání gól uznal.

„Nevím, jestli to bylo rukou nebo do posunuté branky, teď je to ale už stejně jedno. Rozhodčí to uznal,“ říkal po utkání Jan Mikel, který byl při vyrovnání Jihlavy na ledě.

Zkušený obránce po pár „politických“ větách slovně přitvrdil. „Proti rozhodčímu nemá cenu protestovat. Však jste to viděli, třeba ve druhé třetině na jednu stranu pouštěl fauly a na druhé straně je pískal, škoda mluvit,“ nebral si servítky Mikel.

Jiný hráč Mory, Petr Haluza, sice inkriminovaný moment pořádně neviděl. Podle něj by v takových případech pomohla moderní technika. Nutno dodat, že ta je pouze na extraligových stadionech. „Přesně jsem neviděl, jak to tam bylo. Žigárdy vyrazil střelu a padlo to nějak po dorážce. Je škoda, že v této soutěži není videorozhodčí,“ doplnil Haluza.