Šrámek v Českých Budějovicích překvapil a má zlato

Pár překvapivých výsledků přinesly české poháry a mistrovství republiky U23 ve sjezdovém sprintu na kanále v Českých Budějovicích. Velký vítr ve výsledkové listině způsobil olomoucký Jonatán Šrámek. Mladý kajakář nejprve šokoval sobotním vítězstvím v kategorii deblkanoistů, kde zaklekl do společné lodě s oddílovým kolegou a dalším reprezentačním kajakářem Richardem Hálou. Hála se Šrámkem v devátém českém poháru sezony nenašli přemožitele a zvítězili, když dokázali porazit všechny konkurenty včetně bronzové posádky z letošního MS Ondřej Rolenc – Jan Šťastný a také mistry Evropy z roku 2011 Michala Šrámka s Lukášem Tomkem.

O den později Šrámek s Hálou skončili třetí, (první tři lodě se natěsnaly do pouhých 0,04s), což jim stačilo na titul mistrů republiky v kategorii do třiadvaceti let. Ještě větším překvapením bylo Šrámkovo nedělní celkové druhé místo v závodě kajakářů, které devatenáctiletému závodníkovi přineslo druhý titul U23. „Čekal jsem nějakou medaili, ale na zlato v individuálním závodě jsem nepomyslel, protože startoval můj oddílový kolega Richard Hála, který patří ke světové špičce i v mužích. Určitě mě to překvapilo,“ řekl novopečený republikový šampión Jonatán Šrámek.

Třetí muž letošního mistrovství světa v kajaku a Šrámkův deblový parťák Richard Hála se musel spokojit s třetím pořadím a třiadvacítkovým stříbrem. Další úspěch dvojice Šrámek – Hála přišel v sobotním mistrovském závodě družstev, kde olomoucká pětice posílena Davidem Mrůzkem vyrovnala v druhém kole výkon hlídky Bohemians Praha a tyto dva kluby se podělily o stříbrnou medaili. Povedený víkend si podle papírových předpokladů připsal na konto i pardubický Ondřej Rolenc. Nejlepší český singlkanoista vybojoval vítězství v obou víkendových závodech českého poháru, čímž přidal titul do třiadvaceti let a spolu s oddílovými kolegy vyjel zlaté medaile v závodech družstev na singl i deblkánoi.

Druhý zásah do černého se povedl olomouckým kajakářům, kteří stejně jako na jaře na Čeňkově Pile vybojovali všechny tři medaile v závodech družstev a zcela ovládli pořadí kajakových hlídek. Mezi kajakářkami se v sobotu prosadila nejvýše Michala Mrůzková. Nedělnímu MČR U23 a také celkovému pořadí kralovala Klára Padourová, nejlepší Češka z letošního mistrovství světa odrazila útok juniorek a vybojovala na kanále v Českém Vrbném titul. Mezi singlkanoistkami si pro domácí zlato dojela pardubická Radka Valíková. Třetí žena mistrovství Evropy vrátila sobotní porážku juniorské mistryni světa Martině Satkové a také ona bere třiadvacítkové zlato. Poslední titul, který se o víkendu rozděloval v kategorii kajakářek v závodě hlídek, vyjelo na téměř domácí trati trio z Českého Krumlova, které vítězství uhájilo o necelé tři desetiny sekundy.

Okomentuj jako první článek "Šrámek v Českých Budějovicích překvapil a má zlato"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..