Starší dorostenci myslí na finále

Zápasem proti Opavě vstoupí starší dorostenci do sezony. Utkání začíná v sobotu v 11 hodin. Olomoučtí hokejbalisté se chtějí v novém ročníku probojovat do play-off. „Věříme si ale, že bychom mohli projít do finále,“ říká trenér Slavomír Halas.

Poslední přípravné zápas jste vyhráli 2:0. Poruba ale přijela hodně oslabená.
Nehráli jsme úplně v ideální sestavě. Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Kluci se pořád sehrávají, chce to čas.

Jak byste zhodnotil přípravu?
Trénovali jsme od srpna a byli jsme také na šestidenním soustředění v Králíkách, kde dostali kluci pořádně do těla. Zvládli to v pohodě. Sehráli jsme tam tři přípravné zápasy, které jsme sice všechny prohráli, ale o výsledky nám až tak nešlo. Navíc kluci nastoupili z plné zátěže a k tomu chybělo několik hráčů ze základu.

Předposlední příprava se vám však moc nepovedla?
Před čtrnácti dny jsme hráli v Poličce, která v minulé sezoně postoupila do nejvyšší soutěže, protože však nesehnali dostatek peněz, tak extraligu hrát nebudou. Tam jsme prohráli 0:4. Opět jsme však měli nekompletní sestavu.

Rozšířili jste realizační tým. Co si od toho slibujete.
Ano, máme nového trenéra. Přišel Martin Černý, se kterým jsme si rozdělili úlohy.

S čím do sezony jdete?
Máme silnější tým než loni. Minimálně chceme jít do semifinále. Soutěž hraje pět celků, takže skončit nejhůře do čtvrtého místa. Věříme si ale, že bychom mohli projít do finále.

V minulém ročníku vám play-off uteklo o dva body. Bylo to menší zkušeností?
První sezona byla taková seznamovací. V Porubě jsme si tehdy nechali hloupě vyrovnat. Letos to chceme napravit.

Mužstvo se téměř nezměnilo. To je velká výhoda.
Kvůli věku skončil pouze jediný hráč – Dan Dokopil. Naopak přišli Jakub Černý a dva kluci z Prostějova – Michal Skokánek a Michal Zedník. Do obrany přišel Jakub Látal.

Některé zápasy jsou hodně nervózní. Dají se hráči ukočírovat?
Sice mají horké hlavy, ale dají si říct. Máme na soupisce hodně kluků, pro které je to poslední sezona v dorostu, proto si věříme na finále. Když zvládnou emoce, tak bychom mohli hrát hodně vysoko.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Starší dorostenci myslí na finále"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..