Šternberk padl v Prostějově

Družstvo Sokola Šternberk bojovalo v 16. kole extraligy volejbalistek na palubovce suverénního Prostějova hlavně o co nejpřijatelnější výsledek. Překvapení se nekonalo: Šternberk hladce prohrál.

Hostující tým hrál na palubovce účastníka Ligy mistryň možná až s velkým despektem, což se projevilo hlavně v prvním a třetím setu, v němž se Sokolky prakticky vůbec bodově nepřiblížily prostějovským profesionálkám. Pouze ve druhém dějství vedl Šternberk krátce 6:4, než znovu dovolil soupeři pohodlně bodovat.

„Hodnotí se mi složitě, když jsme ve třetím setu uhráli jen deset bodů, což je velice málo,“ řekl kouč Šternberka Radomil Juřík. „Dvě sady předtím přitom náš výkon nebyl až tak špatný. Překvapilo mě, že jsme neměli větší problémy s prostějovským servisem, naopak velké potíže holkám dělal domácí útok. Ten byl mnohem důraznější, výš a celkově lepší, právě v téhle činnosti spočíval obrovský rozdíl mezi oběma týmy. Snažili jsme se aspoň bojovat, ale není to snadné, když se vydřený balon rychle vrátí z druhé strany sítě opět k nám tvrdě na zem,“ upozornil Juřík.

„Z naší strany to bylo především o koncentraci a soustředění na každý míč. Chtěli jsme dělat co nejméně chyb, a to se dařilo. Jasně jsme dominovali v útoku, i když Šternberk dobře přihrával náš spíše taktický servis. Celkově jsme utkání zvládli velmi kvalitně,“ konstatoval asistent prostějovského trenéra Ľubomír Petráš.

Příští sobotu se volejbalistky Šternberka představí od 17 hodin v rámci dohrávky 8. extraligového kola na palubovce Univerzity Palackého Olomouc.

VK Prostějov – TJ Sokol Šternberk 3:0 (12, 16, 10)
Rozhodčí:
Kostka, Hudík. Čas: 58 minut. Diváků: 400
Sestava Prostějova: Velikiyová, Hrončeková, Popovičová, Artmenková, Monzoniová, Smáková. Libero: Chlumská. Střídala: Soaresová
Sestava Šternberka: Dřímalová, Oborná, Pavlitová, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. Libero: Hronová. Střídala: Římská, Segeťová

Okomentuj jako první článek "Šternberk padl v Prostějově"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..