Proti pražskému celku se v 6. extraligovém kole představily volejbalistky Sokola Šternberk. Šternberk v souboji dvou posledních celků tabulky prohrál stejným poměrem v Praze se Střešovicemi a klesl na samé extraligové dno právě pod svého přemožitele.
Šternberk jel po prohře v Liberci do Prahy s vědomím, že utkání se Střešovicemi hodně napoví o dalších ambicích klubů v dolní části tabulky. Možná i tento fakt přispěl k tomu, že nervózní hostující hráčky nenašly v úvodním setu na protivníka recept a vcelku hladce prohrály. Druhá sada už byla vyrovnanější, týmy se střídaly ve vedení o dva až tři body, ale koncovka vyzněla pro domácí celek. Ten už ve třetí části opět dominoval, dotáhl důležité střetnutí do vítězného konce a dostal se před svého soupeře na devátou příčku v tabulce.
„Náš výkon v utkání je pro mě velkým zklamáním,“ konstatoval šternberský kouč Adrián Ferulík. „Pochvalu si zaslouží jen dobrý výkon Dedikové a obou blokařek, ostatní hráčky hrály ve stresu pod tíhou zápasu o umístění v dolní trojce,“ doplnil.
První zápas roku 2011 odehrají volejbalistky Šternberka na domácí půdě: v sobotu 8. ledna se od 17 hodin utkají s pražskou Slavií.
TJ Tatran Střešovice – TJ Sokol Šternberk 3:0 (18, 22, 16)
Rozhodčí: Krsek, Večeřa. Čas: 67 minut. Diváků: 50.
Střešovice: Štindlová, Poubová, Černianská, Nýdrlová, Zachová, Škrampalová. Libero: Novotná.
Šternberk: Piňosová, Dřímalová, Šenková, Holásková, Honková, Dedíková. Libero: Hronová. Střídaly: Halamíčková, Klhůfková, Baďurová.
Okomentuj jako první článek "Šternberk padl ve Střešovicích a je poslední"