Šternberk porazil v lize Slavii

Úspěšný zápas odehrály volejbalstiky Sokola Šternberk. Ve 4. extraligovém kole doma zdolal Slavii Praha 3:1 a v tabulce poskočil na šestou příčku.

Šternberanky po vynikajícím vstupu do ligového utkání se Slavií nedaly v úvodním setu hostujícím hráčkám nejmenší šanci, když byly lepší ve všech herních činnostech. Ve vypjaté koncovce pak zvládly i druhou sadu, aby však ve třetí polevily a ztratily ji. Čtvrté dějství se ale proměnilo v exhibici Sokola, jenž povolil Pražankám pouhých devět míčů a díky vítězství 3:1 se radoval ze zisku důležitých tří bodů.

„Šternberk nás přehrál jednoznačně na servisu a pokládal důležité balony. Čtvrtý set nás už ubránil, vyčapal, a tím rozhodl o konečném výsledku,“ konstatoval slávistický trenér Jiří Vojík.

„Zápas se začal vyvíjet přesně podle našich představ, když jsme velice rychle získali vedení v prvním setu a dotáhli ho do vítězného konce. Ve druhém jsme bohužel nechali Slavii rozehrát, a to se projevilo v koncovce, která byla velmi těsná. Ve třetí sadě se Slavia zlepšila ještě víc a tento set nám vzala, přestože jsme poměrně dobře vystřídali. Střídající hráčky, i když už pak nenastoupily do posledního setu, otupily útočnou sílu hostů a jejich nadšení, kterým získaly třetí set. Čtvrtou sadu jsme potom vyhráli zcela jednoznačně, hráčky soupeře už pak byly v útoku trošku bezzubé a my jsme dominovali. Myslím si, že jsme měli kvalitní servis, dobrou přihrávku a s výjimkou třetího setu, kdy jsme trošku povolili, jsme byli velmi bojovní,“ chválil kouč vítězného celku Radomil Juřík.

Další ligový zápas odehrají Šternberanky už tuto sobotu, kdy se v rámci 5. soutěžního kola představí od 18 hodin v Přerově.

TJ Sokol Šternberk – VC Slavia Praha 3:1 (15, 25, -19, 9)