Šternberské volejbalistky mají druhou výhru

Čtyři zápasy včetně pohárového na Slavii Praha čekaly volejbalistky Sokola Šternberk na vítězství v soutěžním utkání. Zadařilo se jim až v jednom z klíčových duelů sezony, když doma v rámci 5. extraligového kola otočily nepříznivý vývoj zápasu proti svému přímému konkurentu v boji o play-off Ostravě a zvítězily 3:1.

Úvodní set přitom nezastihl domácí hráčky v nejlepší pohodě. Ostrava prakticky neustále vedla, a přestože Šternberk několikrát stáhl její náskok na rozdíl jediného bodu, nakonec prohrál 21:25. Na začátku druhé sady navíc Sokol prohrával 3:7, ale zvedl se a nepříznivý stav postupně otočil. V koncovce sice hosté ještě srovnali z 20:15 na 22:22, poslední výměny však patřily šternberskému celku.

Drama pokračovalo i ve třetím dějství. Ze stavu 10:13 obrátily Šternberanky při podání Raškové na 16:13 ve svůj prospěch a pak i díky servisu Holáskové zvýšily ze 17:16 na 22:16, což jim k zisku důležitého setu stačilo. Čtvrtou část zápasu pak definitivně pomohla zvrátit ve prospěch domácího družstva střídající Římská, při jejímž podání se Sokol utrhl ze stavu 10:9 na 17:9 a zápas už dovedl do úspěšného konce.

„Byl to oboustranně dobrý zápas s méně šťastným koncem pro nás. Utkání jsme rozehráli dobře a další dva sety byly také kvalitní, ten poslední už nepočítám. Hůř jsme servírovali a v koncovkách jsme neměli tolik štěstí. O to víc mě mrzí, že se vracíme domů bez bodu, ale už teď se těším na odvetu,“ varuje Šternberk ostravský kouč Zdeněk Pommer.

Že byla Ostrava v prvním setu lepší, uznal i domácí trenér Radomil Juřík. „My jsme ji nastartovali i sedmi zkaženými servisy k velmi slušnému výkonu. Pak nám ale dalo strašně moc práce, abychom utkání zvrátili v náš prospěch. Postupně jsme se rozjížděli a vydařila se nám i střídání, když se chytily Římská a na chvíli také za Simonu Janečkovou Vláčilová. Závěr už byl vyloženě v našich rukách,“ těšilo Juříka.

V sobotu 10. listopadu se volejbalistky Šternberka představí v dalším extraligovém duelu na palubovce Králova Pole. Hrát se v Brně začne v 17 hodin.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 3:1 (-21, 23, 19, 16)