STM prohrály o gól

V 16. kole olomoučtí házenkáři zavítali na palubovku Velkého Meziříčí. Celku, který svými zlepšujícími se výkony stoupá druholigovou tabulkou. Házenkáři STM nenastoupili v plné sestavě, pracovní povinnosti a nachlazení, zejména levorukých hráčů, oklestilo sestavu.

V prvním poločase byla k vidění poměrně rychlá házená, oba týmy se snažily o zrychlení přechodové fáze. Útok se olomouckým hráčům vcelku dařil, po připravených akcích se hráči dokázali gólově prosadit. Horší to bylo však v obraně, nefungovalo zdvojování a rychlejší pohyb při obranné činnosti. Domácí hráči, poměrně snadno procházeli k hranici 8 metrů, kde těžili ze své výškové převahy a snadno skórovali.

V prvním poločase olomoucký tým velkou měrou podržel Jan Provaz, který zneškodnil řadu domácích projektilů. Ke konci prvního poločasu začala přeci jen lépe fungovat obrana, kde na hrotu úřadoval Lukáš Eger.V průběhu poločasu se výsledek přeléval ze strany na stranu, jednou se zadařila branková šňůra domácím, pak zase hráčům STM. Poločas končil s výsledkem 17:18.

Začátek druhého poločas olomouckým házenkářům vyšel, zlepšená obrana a povedená střelba Michala Kubáčka a Pavla Mazáče resultovala ve vedení 19:22. Domácí si poté vzali oddechový čas, po kterém na Michala Kubáčka vysunuli osobní obranu. S nastalou situací si hráči STM nedokázali úplně optimálně poradit, chyběl pohyb, který by narušil kompaktnost domácího obranného valu. S postupem času ubývali síly a domácí dokonali zvrat v utkání. Ve 20. minutě se ujali vedení 26:25.

Závěr utkání byl poměrně dramatický, olomoučtí házenkáři mohli vyrovnat, kdy se zhruba pě sekund před koncem zmocnili míče. Poslední střela se ovšem neujala, a tak přišlo první bodové zaváhání STM. Utkání skončilo 29:28.

Velké Meziříčí – STM Olomouc 29:28

Sestava a branky: Lukáš Eger, Vojtěch Minář 1, Jakub Svoboda, Jan Šimůnek, Pavel Mazáč 7/2, Petr Lerch 4, Miroslav Vaverka 5, Petr Jindra 1, Pavel Novotný, Jan Provaz, Michal Kubáček 10. Ved. družstva: Ing. Josef Halašta

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "STM prohrály o gól"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..