STM proti Vsetínu: Konec z říše snů

Olomoučtí házenkáři měli po sedmi kolech bilanci čtyř výher a tří porážek a přidat další body chtěli v domácím utkání 8. kola 2. ligy mužů proti Vsetínu. Ze třetího místa se však na šesté Valachy nemohli dívat svrchu, v tabulce oba týmy dělil jediný bod.

TJ STM Olomouc – KH Zbrojovka Vsetín  29:28 (14:17)

Nevelké rozdíly mezi oběma týmy přineslo i samotné utkání, téměř celý první poločas se totiž oba soupeři přetahovali o vedení. Po čtvrthodině dokázali domácí odskočit třemi brankami v řadě na 10:8, ale poslední desetiminutovku jasně prohráli a když Halamíček v posledních vteřinách přehodil vyběhnutého brankáře domácích, bylo to v poločase 14:17 pro Vsetín.

Po přestávce trpěly defenzívy na obou stranách, domácí ve své touze po otočení utkání neměli problém prosadit se do dobrých střeleckých pozic, ale soupeři nechávali pootevřené dveře do své průchodné obrany. „Máme velké problémy s obranou. To, co děláme na tréninku nepředvedeme v zápase. Navíc hrajeme jen na tři spojky, protože máme dvě zraněné,“ rozčiloval se trenér STM Vladan Táborský. Dlouho si držel Vsetín třígólový náskok a na každý zásah domácích vždy odpověděl. V poslední čtvrthodině našli domácí ještě více bojovnosti a tři minuty před koncem je Kubáček dostal na slibných 27:28. Když navíc stejný hráč minutu a půl před koncem srovnal, bylo vše připraveno na velké finále.

Hosté si vzali oddechový čas, ale o výhodu posledního útoku se připravili technickou chybou a šanci najednou drželo STM. Několik pokusů o zakončení skončilo jen faulem, ten poslední pár vteřin před koncem. Na poslední devítimetrový hod už po vypršení hrací doby si vzal míč znovu Kubáček a dokázal, že ho v sobotu políbila Štěstěna na obě tváře. Přes les rukou totiž přecedil s velkou dávkou štěstí míč do sítě a rozhodl o šťastném vítězství. „Dnes to bylo o vůli a o boji, ale až posledních patnáct minut. Vytáhli jsme dvě osobky , což je taktický manévr, který můžete risknout, ale musí to zvládnout ti vzadu. Byl to risk, dnes jsme si ale nezasloužili vyhrát, to můžu říct,“ přiznal trenér Táborský a uznal i kvality soupeře. „Vsetín nás překvapili tím, že na to, že tady byli v osmi lidech, tak to docela honili. Naopak my jsme takto chtěli hrát na ně a nakonec málem oni utahali nás. Mohli jsme ale se soupeřem být dřív hotovi, jenže jsme vůbec nepomohli v obraně a brankáři. Naše křídla dnes moc nezahrála. Šťastné vítězství, skutečně šťastné vítězství,“ dodal Vladan Táborský.

Nejvíce branek: Mazáč 8/1, Tydlačka 7, Kubáček 7 – Halamíček 6/1, Král 5, Korejčík 5. Rozhodčí: Bauer, Bouda. Vyloučení: 2:1. Sedmičky: 2/1:1/1. Diváci: 143. STM: Malínek, Machalík, Eger, Mazáč O., Urbanec 3, Tydlačka 7, Mazáč P. 8/1, Lerch 4, Sekerka, Kaufman, Czendlik, Kubáček 7. Trenér: Vladan Táborský.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..