STM si s Lesanou tentokrát poradilo bez nervů

K utkání šestého kola 2. ligy mužů nastoupili olomoučtí házenkáři v pozdním nedělním odpoledni doma proti Lesaně Zubří. Z paměti ještě nevymizel loňský exces v podobě hromadné rvačky obou celků, proto byly mírné obavy na místě. Naštěstí utkání proběhlo v duchu fair-play k čemuž přispěla obě družstva, výjimkou byl pouze zbytečný zákrok ke konci utkání za což byl hráč Zubří diskvalifikován.

STM Olomouc – Lesana Zubří 34:19 (17:10)

Utkání bylo vyrovnané pouze do desáté minuty, kdy byl stav 5:5, poté se zlepšila obrana domácích, kterou výbornými zákroky podpořil brankář Machalík a v 19.minutě za stavu 12:6 bylo prakticky rozhodnuto. Soupeř nestačil zachytávat rychlý přechod domácích hráčů, nevěděl si příliš rady v útoku a do šaten se šlo za stavu 17:10.
Přestávka však Lesaně nepomohla a druhý poločas byl kopií prvního. Domácí hráči dobře bránili, vyráželi do rychlých útoků, které se dařilo zakončovat. S přibývajícím časem začaly přibývat technické chyby STM, hráči Zubří však nenašli recept na výbornou obranu domácích a časem rezignovali na lepší výsledek.

V domácím družstvu výborně zachytal Petr Machalík, v útoku se probudil Michal Kubáček a za celou obrannou část si zaslouží pochvalu celé družstvo. „Doufáme, že se družstvo zvedá a že potvrdí svoji vzrůstající formu v dalším zápase v Paskově, kde se nám tradičně nedaří,“ přál by si předseda oddílu Martin Přerovský. Po šesti odehraných kolech mají Olomoučtí na čtvrtém místě šest bodů s bilancí tří výher a tří porážek.
Sestava a branky: Kubáček Michal 6, Urbanec Radek 5, Sekerka Tomáš 5, Mazáč Pavel 4/1, Eger Lukáš 3, Tydlačka Jiří 3/2, Bijota Vlastimil 3, Damek Marek 2, Lerch Petr 2, Czendlik Richard 1, Havlíček Michal. brankáři: Machalík Petr, Malínek Martin.
Trenér: Vladan Táborský. Vedoucí družstva: Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "STM si s Lesanou tentokrát poradilo bez nervů"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..