STM versus Orel? Pohoda především

Divize Severní Morava 2. ligy házenkářů poutá pozornost zuřivým bojem o druhé místo, o které ještě v minulém kole usilovala pětice týmů. Víkendové 18. kolo přesypalo poměr sil ve prospěch trojice, v níž vedle Fatry Napajedla a juniorů Zubří nechybí ani STM Olomouc.

TJ STM Olomouc – KH Orel Paskov 36:26 (16:12)

V sobotu přijel do Olomouce předposlední celek tabulky KH Orel Paskov, který neměl být ani pro zraněními stíhané domácí nestravitelným soustem. Ti už v 15. minutě vedli pohodlným náskokem 10:5 a nevzdali se jej po celé utkání. Paskov se dostával na dostřel jen díky nedůslednostem v domácí obraně a v poločase ztrácel čtyři branky (16:12).

Ve druhém poločase domácí zase přidali a ve 22. minutě zlomili soupeře trhákem na 34:22. „Bylo to velmi slušně vedené utkání s jedním vyloučením na straně hostí. I soupeř si tuto situaci pochvaloval s tím, že tak dlouho už si bezproblémové utkání nezahráli,“ prozradil předseda TJ STM Olomouc Martin Přerovský.

Mužům STM patří v tabulce se třiadvaceti body třetí místo, jen o skóre jsou čtvrtá Napajedla. Druzí junioři Zubří mají o bod více a tabulce i přes víkendovou porážku v Holešově suverénně vede s třiceti body Velká Bystřice. Příští utkání sehraje STM v sobotu od 17.30 na hřišti páté Zbrojovky Vsetín a rozhodně nepůjde o tak pohodové utkání jako s Paskovem. První Velká Bystřice hostí ve šlágru druhou juniorku Zubří.

Nejlepší střelci: Mazáč 9/3, Tydlačka 8, Lerch 7 – Piš 5. Rozhodčí: Dalajka, Zmeškal. Sedmičky: 4:1. Vyloučení: 0:1. Diváci: 52.

STM: Machalík, Drkula – Kaufman Jan, Urbanec 2/1, Damek 1, Tydlačka 8, Mazáč 9/3, Lerch 7, Kaufman Jiří 2, Sekerka 3, Bijota 1, Kubáček 3, Havlíček. Trenér Vladan Táborský. Vedoucí družstva Josef Halašta.

Okomentuj jako první článek "STM versus Orel? Pohoda především"