STM výrazně omladily kádr a hledají trenéra

STM OlomoucPo náročném vyjednávání, v jaké soutěži budou Olomoučtí házenkáři vlastně působit je konečně jasno. Vedení klubu tým přihlásilo do druhé ligy, kterou na Hané ostatně velice dobře znají z mnohaletého působení před postupem do 1. ligy. Překvapením však je, že STM naskočí do její jihomoravské části, přitom Olomoucký svaz házené spadá pod křídlo severomoravské.

Hanáci tak přijdou o již tradiční derby s Velkou Bystřicí a jiné dlouholeté soupeře z Ostravy, Polanky, Vsetína, Holešova a dalších házenkářských bašt. Šlágr s Bystřicí by tak v jihomoravské lize mělo nahradit utkání s Prostějovem, termínová listina však dává naději mnoha napínavým utkáním s kvalitními soupeři.

„Béčko“ KP Brno dává šanci mladým hráčům vyrůstajícím pro extraligový tým, dále v tabulce nechybí ještě nedávní účastníci extraligy z Hustopečí nad Bečvou a Kostelce na Hané. Ze zástupců menších brněnských klubů je pak potřeba dávat pozor na Maloměřice a Juliánov.

Dalším překvapením pro diváka pak bude obsazení kádru, který po letech udržování zažil letos pořádnou explozi. Schmalz, Drkula, a Novotný budou v příští sezoně oblékat dres Tatranu Litovel, bratři Pavel a Marcel Knéblové odcházejí k soupeři z Kostelce na Hané a Machalík si prodlouží limitovaný přestup ve Velké Bystřici.

Kádr tak výrazně omladí. Okysličit ho mají mladí odchovanci a příchozími z jiných týmů, kteří pořádně srazí věkový průměr poslední dobou přestárlého družstva. Z vlastních zdrojů STM vytáhne do kádru hned pětici hráčů (Provaz, Hruda, Doležal, Minář a Slovák). Z Uničova potom přichází alternativa na střední spojku Jan Fedák, angažmá si prodlouží rychlé křídlo Hynek ze Senice a podařilo se dojednat i působení droždínské spojky Vaverky.

Posledním otazníkem před sezonou, která začíná za necelý měsíc tak zůstává obsazení postu trenéra. Přípravu zatím vede předseda klubu spolu se zkušenými hráči, zda takto STM nastoupí i do mistrovských utkání zatím není známo.

Okomentuj jako první článek "STM výrazně omladily kádr a hledají trenéra"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..