Šultes: Chtěli jsme to zvládnout pro Radima

Porážka ve finále poháru s Mladou Boleslaví, ta bude olomoucké fotbalisty ještě hodně dlouho bolet. Zklamání na tvářích hráčů bylo po skončení penaltového rozstřelu obrovské a jejich slova to jen potvrzovala: „Celou sezonu jsme dřeli pro tento okamžik a dneska jsme to nezvládli, takže zklamání to určitě je. Chtěli jsme to zvládnout pro Radima Kučeru a nezvládli jsme to,“ přiznal útočník Pavel Šultes.

Související: Hořava: Je to strašné. Nevím jak se to mohlo stát

Oba celky neměly dobré jaro a podobně důležité zápasy nehrají pravidelně, takže i když oba celky měly snahu hrát fotbal, bojovaly hodně i samy se sebou. „Ze začátku, než to z nás spadlo, tak to bylo možná trochu rozhárané, ale myslím, že jsme byli celou dobu lepším týmem,“ přidal svůj pohled Šultes.

Sigma měla k vítězství blíže po nádherném sólu Tomáš Hořavy, bohužel situaci ze 75. minuty posoudil sudí Kovařík jako penaltu ve prospěch Boleslavi, ze které Táborský vyrovnal. Netypicky se nehrálo prodloužení, ale rovnou penaltový rozstřel a v něm byli Hanáci horší.

„Penalty, to už je loterie a my jsme je bohužel nezvládli. Ačkoliv jsem si myslel, že tím, že jsme tolik chtěli a šli jsme si za tím, se k nám štěstí obrátí. Bohužel Boleslav měla štěstí víc a myslím, že nezaslouženě vyhrála,“ řekl Pavel Šultes.

Olomoučtí střelci minuly hned čtyřikrát ze sedmi pokusů a to je stálo jízdenku do Evropy. „Penalta se nedá naučit, jde o tíhu okamžiku, jestli ji uneseš nebo ne. Musíš poslat gólmana na druhou stranu a vybrat si správný kout. Klukům se to bohužel nepovedlo a je to škoda. Ale nejde o život! Všichni víme, že jsme ten pohár chtěli vyhrát a jít do Evropy. Ale jak říkám – nejde o život!“ zdůraznil olomoucký útočník Pavel Šultes.

Kam dál: OBRAZEM: Atmosféra v Jihlavě

Okomentuj jako první článek "Šultes: Chtěli jsme to zvládnout pro Radima"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..