Tesařík: Zachránil nás výborný gólman

Velmi povedenou premiéru na domácím ledě zažil Radim Tesařík. Zkušený bek asistoval u dvou gólů a svým výkonem výrazně pomohl k výhře Hanáků na Vrchlabím 3:1. „Vyhrálo se, což je dobře. Nestěžuju si,“ říkal po utkání viditelně spokojený Tesařík.

Poprvé za Kohouty doma. Jaký to byl zápas?

Oproti utkání v Hradci to bylo takové urputnější, protože Vrchlabí přijelo bránit. Dobře drželi střední pásmo, takže první třetinu jsme se přes ně nedokázali prosadit. Hodně nám pomohl první gól. Potom jsme již hráli, co jsme chtěli.

Hlasatel vás označil jako střelce druhé branky. Vypadalo to však, že tam byla teč…

Mezi hráči byla mezera. Nahodil jsem to tak trochu z nouze před branku a spadlo to tam. Ríša Brančík mně pak říkal, že puk lízl.

Asistoval jste i třetího gólu.

Mířil jsem na bránu a dobře se to odrazilo k našemu hráči.

Za stavu 3:0 jste jakoby povolili. Vrchlabí dalo gól a mělo trestné střílení. Čím to bylo?

Trenéři nás nabádali, ať si dáváme pozor. Chyba by se v takové situaci neměla udělat, ale stává se to. Zachránil nás výborný gólman. Nešlo na něj tolik ran, což jsou pro brankáře nejhorší zápasy, ale podržel nás.

Vám se také zápas povedl. Dvě nahrávky není málo…

Vyhrálo se, což je dobře. Nestěžuju si.

Kolik tréninků jste vůbec s Morou absolvoval před středečním zápasem?

Tři. Stačí jeden dva tréninky a pak trošku nacvičit přesilovku. Teď když je to rozjeté a hraje se často, tak toho stejně moc nenatrénujete.

Jakou má první liga úroveň?

Před tím, než jsem přišel do Olomouce, tak jsem ji prakticky nesledoval, pouze výsledky. Naposledy jsem hrál 1. ligu snad před patnácti lety, tehdy ještě za Vsetín. Teď mám za sebou dva zápasy. Zdá se mi podle nich, že je soutěž vyrovnaná. Velké rozdíly mezi týmy nejsou. Vesměs v mužstvech hrají mladí kluci, kteří se nedostali do ligy, a kteří jsou hodně draví bruslaři. Pro mě starého pardála je těžké mladíky chytat.

Extraliga je pro vás už pasé?

Když jsem hrál letos za Vsetín měl jsem nabídky, ale byly zdaleka. Moc cestovat se mi už nechce. Teď mám s Olomoucí dohodu na měsíc. Můžu zůstat tady nebo jít Extraligy, ale neláká mě jezdit někam přes celou republiku. Kdyby přišla nabídka, tak bych uvažoval jedině o týmu na Moravě.

Pokud se nikdo z nejvyšší soutěže neozve. Zůstanete na Hané?

Ještě jsem nad tím neuvažoval. Dojíždím ze Vsetín, což sice není daleko, ale pořád je to kolem hodiny. Abych byl o půl deváté v Olomouci, tak vstávám o půl sedmé. Chtěl bych hrát pořád, protože mě to baví. Dojíždění je však ta horší stránka.

Jezdíte společně s Kucharczykem. Nelezete si už ta trochu na nervy?

Už ho mám plné zuby. On pořád mele ty svoje věci (smích). Asi ho budu muset uzemnit…

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Tesařík: Zachránil nás výborný gólman"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..