Tomáš Kalas bude rok hostovat v Kolíně nad Rýnem

Koln hostovaniFotbalový obránce Tomáš Kalas změní na nejbližší sezónu klubový dres. Jeho mateřský klub Chelsea FC českého reprezentanta uvolnil na roční hostování do Kolína nad Rýnem. V jednom z historicky nejslavnějších bundesligových klubů tak zažije, jak chutná už čtvrtá nejvyšší soutěž v Evropě. Vedle letošní premiéry v anglické Premier League už působil také na dvouletém hostování v nizozemském Vitesse Arnhem, pětkrát stačil nastoupit rovněž v Gambrinus lize v dresu Sigmy Olomouc.

Hostování potvrdil hráčův agent Viktor Kolář, spolumajitel společnosti SPORT INVEST International, která hráče zastupuje.
Podle něj bylo zadání jasné: „Tomášova výkonnost v posledních dvou letech vzrostla natolik, že aby se mohl dále rozvíjet a sbírat zkušenosti, přicházel v úvahu po dohodě s Chelsea pouze klub hrající anglickou Premier league nebo 1. Bundesligu,“ vysvětluje Kolář, podle kterého je volba bundesligového nováčka s temperamentními fanoušky správným krokem. „Poté, co jsme absolvovali osobní setkání s vedením Kolína, nás výrazně oslovil způsob, jakým zde pracují s mladými hráči. A také Chelsea usoudila, že jde o správnou volbu,“ dodal Kolář.

Tomáš Kalas, odchovanec SK Sigma Olomouc, již dříve avizoval, že by hostování přivítal. Zvlášť, když toho v posledním roce příliš nenahrál. „Chtěl bych pravidelně hrát, abych se mohl vrátit do Chelsea ještě silnější, a německá Bundesliga v tak slavném klubu bude pro mě velkou zkouškou. Už se na těžké zápasy v novém působišti těším,“ prohlásil jednadvacetiletý fotbalista, který do Chelsea přestoupil před čtyřmi lety z Olomouce.

Okomentuj jako první článek "Tomáš Kalas bude rok hostovat v Kolíně nad Rýnem"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..