Tragický úvod připravil Sigmu o naději

Zdeněk Zlámal a trenér Sigmy Olomouc Martin KotůlekHodně změn, které nikam nevedly, i tak se dá charakterizovat utkání Olomouce v Plzni (2:3). Mizernější vstup do zápasu sedmého kola první ligy nemohla Sigma předvést. Hned v první minutě na hřišti mistrovské Plzně inkasovala. Další facku dostala v deváté minutě, kdy dostala druhý gól. Teprve potom začali Hanáci existovat. Přesto byli domácí celý první poločas lepší.

Hosté sice měli několik slibných rychlých protiútoků, ale ani jeden nedokázali využít. Po přestávce to vypadalo pro Sigmu o něco lépe. Najednou se její hráči dostávali do dobrých střeleckých příležitostí. Sami přesto mohli několikrát inkasovat. Největší šanci měl Rajtoral, který byl úplně sám před Zlámalem, ale minul.

Na druhé straně spálil obrovskou šanci Ordoš. Hanáci se gólu dočkali až po rohovém kopu, který následoval. Míč se dostal k volnému Šindelářovi a ten vykřesal naději. Jenže ta trvala jen chvilku. Sigma vůbec nezvládla standardní situaci v 64. minutě. Horváth našel ve vápně Hejdu a opět to bylo o dvě branky.

To byl těžký úder, ze kterého se hosté jen těžko oklepávali. Přesto to nezabalili a jiskřičku naděje jim vykřesal Doležal, jenž snížil na 2:3. Stejný hráč měl velkou příležitost srovnat, jenže po rychlém brejku minul. A tak vyšli Hanáci naprázdno.

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 3:2 (2:0)

Branky: 1. Kolář, 9. Rajtoral, 64. Hejda – 61. Šindelář, 71. Doležal. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Hájek. ŽK: Petržela – Vidlička, Lietava. Diváci: 10.475.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský – Hořava, Horváth – Petržela (85. Wágner), Kolář (55. Kovařík), Ďuriš – Tecl (77. Bakoš). Trenér Pavel Vrba.

Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Vepřek (59. Falta) – Navrátil, Šindelář (80. Lietava), Pospíšil, Javůrek – Ordoš, Doležal. Trenér Martin Kotůlek.

Okomentuj jako první článek "Tragický úvod připravil Sigmu o naději"