Triple v podání olomouckého A týmu

Uplynulý víkend odehráli olomoučtí Skokani poslední tři zápasy v základní části extraligy. Bohužel letos se jim nepodařilo vyhrát dostatek zápasů a místo play off budou bojovat v baráži o setrvání v lize. Dva ze závěrečných zápasů se sehrály na domácím stadionu, jednou se cestovalo do Prahy. Počasí vyšlo na jedničku a přišla i velmi pěkná divácká návštěva.

V pátek bylo na pořadu utkání s Hrochy Brno. Netradiční pátá hodina odpolední nepřilákala zrovna moc diváků, navíc obě družstva měla problém být na zápase včas. Domácím startujícím nadhazovačem byl Pavel Schwarz (2.7 IP, 4R, 3ER, 1SO). Na kopci začal velmi dobře, ale postupně se mu přestávalo dařit a na konci třetí směny musel střídat. Ligový debut na kopci si připsal Ondra Košata (0.7 IP, 7R, 7ER, 1SO). Ani on však nezastavil bodový přísun hostujícího týmu a brzy byl střídán Petrem Mikem (2.7 IP, 8R, 6ER, 1SO), který utkání v poklidu doházel. Za hostující tým házel takřka celé utkání Martin Tatar a jeho nadhozy dělaly soupeři velké problémy. Hroši měli big inning a ve čtvrté směně jedenáckrát skórovali. Jejich útok byl velmi kvalitní a měli mnoho extra bases. Hostující pálkaři si připsali na pažbu 14 H a Olomouc jen šest, takže nebylo co řešit.

Skokani Olomouc – Cardion Hroši Brno 4:19


Sobotním soupeřem Skokanů byl výběr Tempa Praha. Po dlouhé cestě dorazil tým k meteorologické věži a mohlo se začít hrát. Domácí celek bojoval o play off, a tak nasadili své nadhazovačské eso. Na kopci se představil Marek Minařík, jenž má bohaté zkušenosti z nižších amerických lig a jeho zkušenosti či velmi rychlý fast se staly osudné pro olomoucké pálkaře. Startérem sobotního zápasu na olomoucké straně byl Lukáš Veselý, který si nevedl vůbec špatně. Po půli zápasu olomoucký tým vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Ondřej Schwarz. Tempo opět dobře pálilo, hrálo velmi dobře v poli a zahrálo spoustu krásných outů. Opět se ukázala slabina Skokanů a v zápase odpálili pouhé 2 H. Naproti tomu domácí celek zaznamenal devět úspěšných odpalů.

Tempo Titans Praha – Skokani Olomouc 9:1


Poslední zápas v základní části se sehrál v olomouckém areálu. Utkání bylo reprízou Army Day, domácí borci vyzvali Olympii Blansko. Startérem byl Joel Chapman (7H, 3R, 3ER, 3SO), který odházel complete game. Za hosty se na kopci představil Jakub Kostka. První dvě směny proběhly velmi rychle. Olomoučtí pálkaři pálili na dobře postavené blanenské hráče. Naštěstí si olomoučtí borci vybrali smůlu v úvodních směnách, ale pak se začalo dařit. Stačilo jen pár lucky hitů a ne úplně jistých zákroků v poli blanenských a body se začaly sypat. Jiří Kovařík zářil v poli a na třetí metě chytil takřka nechytatelný odpal, čímž si zasloužil potlesk slušně zaplněné tribuny. Hostující trenér reagoval na stav utkání a na kopec poslal japonského samuraje. Akimasa Yasuda se poprvé představil olomouckému publiku a házel mnoho ballů. Je s podivem, že tento hráč měl profesionální smlouvu ve své rodné krajině. V utkání se už nic zajímavého nestalo, a tak Olomouc v posledním zápase vyhrála. Na tabuli svítilo skóre 7:3, přičemž domácí hráči odpálili 11 H. Nejlepšími pálkaři byli Marek Sova a Jakub Borůvka, kteří odpálili shodně po dvou hitech.

Olomoučtí hráči tak zakončili sezonu na devátém místě s bilancí 5 W a 22 L. Poslední utkání ukázalo, že tento tým baseball hrát umí a pokud bude předvádět dobré výkony i v baráži, o setrvání v tuzemské elitní soutěži se nemusí bát.

Skokani Olomouc – Olympia Blansko 7:3

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Triple v podání olomouckého A týmu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..