Úkol splněn – výhra s Technikou pečetila setrvání v nejvyšší lize

Víkendové kolo nadstavby bylo ve znamení rozloučení se se sezónou 2018. Oba týmy měly svoje jisté, ale to nikterak neubíralo na atraktivitě. Před utkáním proběhl dětský den na malém hřišti a na tribuně šlo vidět mnoho budoucích nadějí. Počasí připravilo velmi pestrý program a slunečné počasí střídaly mraky.

V prvním zápase Skokani nasadili na kopec Petra Mika (6 IP, 9 H, 4 ER, 2 R, 3 SO), který je spíše relieverem, ale i s touto rolí si velmi dobře poradil. Hosté nasadili na kopec Joa Riveru, který na kopci opět zářil. Mik začal velmi dobře a v úvodní směně nepustil hosty ke slovu. Bohužel velmi podobný obrázek probíhal i na olomoucké pálce a hned se šlo do pole. Začátek třetí směny byl klíčový pro průběh celého utkání. Hosté začali kousat a trefovali se do nadhozů Petra Mika. Přes odpaly a chybu v poli Technika bodovala a skóre bylo 2:0 pro brněnský tým. Joe Rivera pokračoval v demolici olomouckého týmu a na konto mu přibývaly SO. V dohrávce čtvrté směny odpálil Matěj Lázniček krásný hit do levého pole, ale další pálkaři na něj nenavázali. Na začátku šesté směny se domácím příliš nedařilo, hosté se zakousli do Mikových nadhozů a třikrát skórovali. Jindra Adamus odpálil hit, ale po něm Technika zahrála double play a bylo po nadějích na bodový přísun. Pavel Schwarz (3 IP, 3 H, 2 R, 2 ER, 2 SO) se dostal na kopec a vystřídal tak Petra Mika, který odházel dobré utkání. I hosté vystřídali a dominantního Riveru vystřídal mladík Vojtěch Blaha. Matěj Lázniček přivítal Vojtěcha úspěšným odpalem. Na začátku osmé směny se hodně střídalo. Technika v této směně jednou skórovala, a to na divoký nadhoz našeho nadhazovače. Zápas skončil 7:1 pro brněnský výběr. Olomouckým se příliš nedařilo na pálce a odpálili pouhopouhé 4 H.

Skokani Olomouc – Technika Brno 1:7

Sestava Olomouc: P – P. Mik/P. Schwarz, C – F. Daněk, 1B – P. Schwarz/M. Hlavička, 2B – J. Chapman, 3B – J. Adamus, SS – M. Zdražil, LF – O. Antoš, CF – M. Lázniček, RF – M. Poledna/M. Kohout, DH – M. Hlavička.


Druhé utkání bylo zajímavé tím, že olomoucký tým byl hostem, ačkoliv se hrálo na domácím stadionu. Za Techniku začal na kopci odchovanec šumperského baseballu Michal Klimeš. Na pálce olomoucký tým nezačal příliš šťastně a jeho hráči byli hned vyoutováni. Za Olomouc začal na kopci Matěj Lázniček (6 IP, 3 H, 7 SO), který není nadhazovačem, ale odházel velmi kvalitní utkání. Matěj rychle vyoutoval brněnské pálkaře a hra nabírala spád. Na začátku druhé směny se povedlo hanáckému týmu dvakrát skórovat pod odpalech a zaváháních protihráčů v poli. Po divoké druhé směně utkání nabralo obrátky. Za zmínku stojí úžasný diving catch Sebastiana Kelara, který s nasazením vlastního zdraví chytil míč na třetí metě. Za domácí tým se blýskl Martin Poledna, který ve středním poli chytil míč a přihodil jej na domácí metu a vyoutoval zde Radka Buriana. Technika Brno hodně střídala nadhazovače a na kopec se dostalo mnoho mladých hráčů. Ondřej Antoš skóroval v šesté směně po divokém nadhozu a vedení olomouckého týmu jen rostlo. Sedmá směna byla ve znamení střídání a takřka třetina hráčů byla vystřídána. Na kopec se postavil Michal Kohout (3 IP, 2 H, 1 R, 0 ER, 1 SO), který házel hodně striků a dovedl tým k cennému vítězství.  Skokani odpálili 8 H a ani jedenkrát nechybovali v obraně. Premiéru v olomouckém dresu zažil šestnáctiletý Marek Hlavička, který odehrál dobré utkání a ukázal, že se s ním může počítat i do budoucna.

Technika Brno – Skokani Olomouc 1:5

Sestava Olomouc: P – M. Lázniček/M. Kohout, C – F. Daněk, 1B – M. Hlavička/P. Schwarz, 2B – J. Chapman, 3B – J. Adamus, SS – M. Zdražil, LF – O. Antoš/P. Mik, CF – M. Poledna, RF – M. Kohout/M. Hlavička.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Úkol splněn – výhra s Technikou pečetila setrvání v nejvyšší lize"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..