Úspěch akvabel na Christmas Prize Prague

Olomoucké akvabely se na začátku prosince zúčastnily mezinárodní soutěže Christmas Prize Prague 2010, která letos přilákala závodnice z celého světa. Nechybělo zastoupení plaveckých velmocí, jakými jsou Rusko, Japonsko či Kanada.

Obrovský úspěch zaznamenaly olomoucké starší žákyně, které porazily favorizované závodnice z Řecka a v disciplíně kombinované volné sestavy se umístily na druhém místě hned za závodnicemi z Ruska. Stříbrná olomoucká sestava plavala ve složení Barbora Bittnerová, Jana Brožová, Kateřina Kadlecová, Magda Kovaříková, Veronika Lukáčová, Aneta Neznajová, Veronika Subotová, Kristýna Uhlířová, Magdaléna Vodičková a Denisa Žochová. „Pro děvčata byl tento velmi silně obsazený závod další velkou zkušeností a jsme velice rády, že výkon olomouckých závodnic je srovnatelný i v evropském měřítku,“ podotkla trenérka Pavla Kosíková.

Ve věkové kategorii seniorek se představil juniorský pár Gabriela Sázelová a Eliška Skácalová, který v konkurenci 14 párů obsadil vynikající 5. místo.

Nezahálely ani mladší žákyně A, které odcestovaly závodit na mezinárodní soutěž Flanders open do Belgie. V párových volných sestavách se podařilo prosadit Adéle Kuglerové a Adéle Burianové v konkurenci 10 párů, z celkem 9 zemí, které se umístily na výborném 5. místě. Nemenším úspěchem bylo také umístění týmové sestavy na 5. místě.

Družstvo mladších žákyň B se pak zúčastnilo závodů v Táboře, kde se olomouckým závodnicím povedly vybojovat bronzové medaile. Pro tyto děvčátka je to vůbec první medaile z větších závodů a znamená tak pro ně veliký úspěch.

Všechny závodní sestavy a nejen ty můžete shlédnout na Vánočním vystoupení olomouckých akvabel tentokrát na téma Cesta kolem světa, které se koná v sobotu 18. prosince od 16.30 a 19 hodin a v neděli 19. prosince od 17.30 na olomouckém plaveckém stadiónu.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Úspěch akvabel na Christmas Prize Prague"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..