Úspěch olomouckých ploutvařek

Praha přivítala ve své premiéře světového poháru 474 plavců s ploutvemi z celkem 84 klubů z 19 zemí! V této obrovské konkurenci si výborně vedla výprava členů KSP Olomouc. Zuzana Svozilová v soutěži žen zaplavala výborně zejména 400 m.

Výborným závěrem předstihla tři soupeřky a doplavala stříbrná, když nestačila pouze na evropskou jedničku Vasilisu Kravchuk z Ruska. Nejúspěšnější plavkyní olomouckých byla v soutěži juniorek Gabriela Horáková. S přehledem vyhrála 200m v krátkých ploutvích. Krásné souboje svedla Gabina s Polkou Pisarczyk která vyhrála o pět setin sekundy na 50m. Na 100m porážku Horáková oplatila a zvítězila pěkným časem 51,11 o pouhé dvě setiny před Polkou z Jasrzebie.

Poslední medaili vyhrála sestava Markéta a Zuzana Svozilovy, Gabriela Horáková a Barbora Sládečková ve štafetě 4x100m. V celkovém hodnocení dílu světového poháru získalo družstvo žen KSP Olomouc třetí místo. K tomuto místu přispěly i další plavkyně Markéta Svozilová a Barbora Sládečková 4. místy, Petra Hostinská 7. Místem a Barbora Pohlová byla nejlépe 14.

Z juniorů dále zaplaval pěkné výkony Jan Borovička (nejlépe 12.) a zejména ještě 14 letá dorostenka Tereza Chromcová, která ve své premiéře ve světovém poháru obsadila osobním maximem už místo 7. a je velkým příslibem pro budoucnost.

Okomentuj jako první článek "Úspěch olomouckých ploutvařek"