Jablonec, potažmo celý český fotbal, našel svého spasitele. Respektive mu ho našel Miroslav Pelta, toho času muž, který půlkou zadnice sedí na ředitelské svazové židli a druhou má Střelnici. Podle neoficiálních informací ze severu Čech se vše dohodlo rychle po telefonu. Server neoblbni.cz dokonce zveřejnil přepis údajného rozhovoru.
M.P.: Ivánku, kamaráde. Můžeš mluvit?
I.H.: Jasně, rád tě slyším ty woe.
M.P.: A co jako teď děláš?
I.H.: Woe důchod. Utrácím bony.
M.P: A to tě jako baví?
I.H.: Ty woe, no jistě. Žádný nervy, čistá škatule.
M.P.: hmmm…
I.H.: A co jako chceš? Máš nějakej tip kam to poslat. Nějakou tutovečku… Havrani říkali, že Sparta šplouchne nebo co?
M.P: Kamaráde zlá doba. Béčko už mně nic nepustí. Mám jinou věc.
I.H.: Povídej. Jsem natěšeněj, jak Plzeň na penaltu.
M.P.: Ty kráso, výkony v p*či. To jsou nervy, koupil jsem co bylo a tragédie. Oni si snad myslej, že se to udělá samo. Viděls to proti ty Volomouci. Museli Asiatům vylejt dva borce, než je ti naši žebráci přejeli. Seš tam?
I.H.: …Sem. Viděl jsem, hnus. Jseš ale šikovnej kluk, ty to budeš mít na jaře vošetřený…
M.P.: Ty no právě. Musíme to nějak zrežírovat. Jestli mně jako rozumíš.
I.H.: No ty voe, tos mě teda dostal. Rozumím, ale mrdky mediální budou větřit.
M.P.: Já myslím, že to klapne, když se do toho nebude nikdo srát.
I.H.: Je to všechno na vyližprdel. Hlavně ti mediálové se do toho budou navážet.
M.P.: To je všechno vo rejpání. Na to jsou oni mistři. Ale na to se vyser. My musíme vyhrát. Kluci se musí odrazit.
I.H.: Když to říkáš, tak to musí klapnout, nebo se z toho vomrdám. Já ten fotbal nedělám pro sebe. Chápeš.
M.P.: No přesně, jsi srdcař a takový tady potřebuju. Podstatný jsou body, na zbytek se vyser.
I.H.: Takže si plácnem, woe?
M.P.: Si piš.
I.H.: No, a co to jako hodí, když to bude cajk?
M.P.: 500 papírku. Barvu ještě dojednáme…
I.H.: Za mě dobrý. Bude ještě potřeba zapracovat na těch mrdkách mediálních.
M.P.: To už je pošéfovaný. Pustíme to v prosinci, aby se vybrečeli přes Jéžiška. Do prvního kola to bude v klidu. Lidi jsou ovce.
I.H.: Tak tak, jsou to klauni.
M.P.: Čest, v pondělí na benzině.
I.H.: Čus, měj se.
Okomentuj jako první článek "Už bude jen líp, Horník je zpátky"