V Holici byl letos první ročník fotbalového kempu pro děti

Účastníci Holice Campu

Na přelomu července a srpna se během dvou týdenních turnusů odehrál první ročník Holice Campu. Příměstského táboru pro děti od sedmi do dvanácti let se celkově zúčastnilo na padesát malých fotbalistů a fotbalistek. Program měla na starost trojice zkušených trenérů.

Na úplném začátku děti obdržely tréninková trička s vlastním potiskem a číslem a byly rozděleny tréninkových skupin podle věku. V těchto skupinách se již malí fotbalisté po celý týden věnovali pilování dovedností – přihrávkám, držení míče, driblinku, střelbě a také hře samotné.

Kromě fotbalových tréninku si účastníci kempu užili i celou řadu nesportovních aktivit jako například minigolf, bowling, návštěvu kina či turnaj ve stříhané. Jedním z nejzajímavějších bodů programu byla pro oba turnusy beseda se známým ligovým fotbalistou.

Na turnus A dorazil na návštěvu Martin Vaniak, bývalý skvělý gólman Sigmy Olomouc nebo Slavie Praha, který naposledy trénoval brankáře ve Zbrojovce Brno. Druhého turnusu se zúčastnil bývalý reprezentant a hráč s bohatými zahraničními zkušenostmi – David Rozehnal. Oba velmi ochotně odpovídali na dotazy koučů i dětí. Po besedě vždy následovala autogramiáda a společné focení.

„Nejvíce se mi líbila návštěva kina a bowling, tréninky byly taky super, celý kemp jsem si moc užil,“ řekl Honzík, účastník turnusu A.

Aby děti předváděly co nejlepší výkony, byly motivovány sbíráním tzv. smajlíků. Trenéři je dětem udělovali za jednotlivé herní disciplíny, snahu a nasazení v tréninku, plnění nefotbalových aktivit (kvíz, malování dresů, vědomostní otázky) a chování. Nejšikovnější fotbalisté se poté mohli těšit na hodnotné ceny.

Poslední den obou turnusů byl ve znamení závěrečného turnaje, na který dorazilo také plno rodičů, aby se přesvědčily, co nového se jejich děti za celý týden naučily. Po ukončení turnaje proběhlo vyhodnocení celého kempu a rozdání odměn pro malé fotbalisty s nejvíce smajlíky. „Celá akce dopadla velmi dobře, ze stran rodičů i dětí máme samé pozitivní ohlasy,“ řekl hlavní trenér Marek Vinkler.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107802616900492943769/albumid/6602175605037058129?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Okomentuj jako první článek "V Holici byl letos první ročník fotbalového kempu pro děti"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..