V Olomouci bude Běh proti diabetu

Budoucí lékaři z Olomouce se rozhodli veřejnosti přiblížit problematiku diabetu jiným způsobem než je obvyklé. Ve středu 13. listopadu se proto uskuteční Běh proti diabetu.

Registrace účastníků netradičního závodu bude od 14 hodin ve Smetanových sadech před Kavárnou Fontána. Prvních třicet zaregistrovaných účastníků dostane tričko, pro všechny je potom zajištěno drobné občerstvení. Poběží se dvě tratě. Kratší o délce jeden kilometr, druhá je pětikilometrová.

„Zájemcům změříme tlak a puls před startem a v cíli, aby viděli, co s nimi běžecký výkon udělá po fyzické stránce. Pro první tři běžce z obou kategorií máme připraveny upomínkové předměty a hodnotné ceny. S organizací nám pomáhá běžecký klub TJ Liga stovkařů Olomouc, takže účastníci budou ve zkušených rukou,“ přislíbil hlavní organizátor akce Jakub Látal.

Ve stejný den jako Běh proti diabetu bude veřejná přednáška doktora Ondřeje Krystyníka v rámci cyklu MediCafé. Uskuteční se od 18 hodin v Café 87 (Muzeum moderního umění) a nese název Kápneme božskou: Jak je to s cukrovkou a jídlem? Kromě zajímavostí o umělých sladidlech či dia výrobcích doktor Ondřeje Krystyník poodhalí některé mýty: například ten, že diabetici nemůžou jíst sladké.

Ve čtvrtek 14. listopadu, na kdy podle Světové zdravotnické organizace připadá Světový den diabetu, proběhne vzdělávací akce v obchodní galerii Moritz. Na návštěvníky čeká možnost vyzkoušet si píchnutí inzulínu nebo měření krevního tlaku a tělesného tuku. Dobrovolníci jim vysvětlí preventivní opatření proti diabetu 2. typu a poradí jak správně jíst a cvičit. Budou rovněž připraveny ochutnávky zdravého jídla a pro diabetiky tzv. Konverzační mapy s „létajícími sestřičkami“.

Podobné akce v polovině listopadu budou také v Praze, Hradci Králové, Plzni, Brně a Ostravě.

1 Komentář v článku "V Olomouci bude Běh proti diabetu"

  1. Dobrý den,

    dovoluji si touto cestou upozornit na chybu v textu, a to v kontextu s informací o počátku sportovní akce – 13.11. není středa a 14.11. není čtvrtek.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..