V Olomouci čtvrtfinále poháru volejbalistek

Čtyři soupeři a maximálně dvě postupová místa. Takový scénář nabídne první ze čtvrtfinálových turnajů Českého poháru volejbalistek, který se o tomto víkendu uskuteční v Olomouci. Vedle domácí Univerzity Palackého se o postup do semifinále utkají Olymp Praha, Sokol Šternberk a Mittal Ostrava.

Letošní model Českého poháru nabízí příznivcům volejbalu větší porci atraktivních zápasů, než tomu bývalo v minulosti. Po prvním a druhém soutěžním kole vykrystalizovala osmička čtvrtfinalistů, kteří jsou rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin. V nich se družstva utkají hned dvakrát systémem každý s každým, a to na dvou turnajích pořádaných nasazenými týmy. Do semifinále postoupí vítězové obou skupin, kteří si to potom spolu rozdají o finále, a také lepší celek z druhých míst. Toho čeká v semifinále přímo nasazený Prostějov.

Univerzita Palackého Olomouc jako jeden ze čtyř nasazených čtvrtfinálových účastníků se v poháru poprvé představí až v této fázi a hned na domácím turnaji, který o tomto víkendu pořádá ve své sportovní hale na Lazcích. Soupeřkami budou Hanačkám hráčky Olympu Praha, Mittalu Ostrava a také Sokola Šternberk, jenž do čtvrtfinále postoupil přes družstvo Přerova.

„Chceme se samozřejmě pokusit o postup do semifinále, ale nebude to jednoduché, protože soupeři jsou kvalitní,“ konstatoval trenér Olomoučanek Jiří Teplý, jenž za největšího konkurenta svého výběru považuje pražský Olymp. „Jedná se o první ostré soutěžní vystoupení v této sezoně, takže uvidíme, jak na tom budeme my i naši protivníci. Doma bychom pochopitelně rádi předvedli dobré výkony a vytvořili si co nejvýhodnější pozici před druhým turnajem,“ dodal Teplý.

S velkou marodkou se aktuálně potýká šternberský Sokol. „O víkendu určitě nebudou hrát Oborná s Klhůfkovou, otazník visí nad Halamíčkovou,“ prozradil kouč Šternberka Adrián Ferulík. „Chceme se prezentovat kvalitními výkony, ale záleží i na tom, v jaké sestavě kvůli zdravotním problémům nastoupíme. Na trénincích býváme v posledních dnech jen v sedmi lidech. Všichni naši pohároví soupeři jsou vůči nám v pozici favoritů, my se ale budeme snažit vyhrát co nejvíc setů a pokud možno i zápasů,“ plánuje Ferulík.

O postupu z „olomoucké“ čtvrtfinálové skupiny se definitivně rozhodne na druhém turnaji, který bude 5. a 6. listopadu hostit pražský Olymp. Ve druhé skupině se o semifinále utkají Liberec a Brno jako pořadatelé turnajů a dále Slavia Praha a Frýdek-Místek.

Program olomouckého turnaje Českého poháru volejbalistek
Sobota 23. října
10:00
Olomouc – Šternberk
12:00 Olymp – Ostrava
16:00 Šternberk – Ostrava
18:00 Olomouc – Olymp
Neděle 24. října
10:00
Olymp – Šternberk
12:00 Olomouc – Ostrava

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "V Olomouci čtvrtfinále poháru volejbalistek"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..