V sobotu se jede Bělkovický řetěz

V sobotu 14. června se v Bělkovickém údolí u Olomouce uskuteční již druhý ročník veřejného závodu horských kol Bělkovický řetěz. Stejně jako v minulém roce bude start i cíl v pravé poledne situován do areálu penzionu a restaurace V Podskalí. Dopoledne budou závodit na okruhu v uzavřeném areálu děti od 3 let.

Pod názvem Bělkovický řetěz se ukrývá snaha místního bikera Petra Březiny zorganizovat maraton na horských kolech v jiném duchu, než jaký je u nás momentálně nejrozšířenějším. Aktuální fyzická forma tak nebude určitě tím hlavním aspektem, který rozhodne o vítězi.

„Nechceme organizovat další závod pro co nejširší skupinu lidí, protože potom je právě toto množství velkým limitem pro samotnou podobu tratě a závodu. Obliba MTB je u nás obrovská a čím dál tím více lidí tráví svůj volný čas na závodech,“ říká Petr Březina.

Spousta tradičních i nových tratí podle něj tím pádem musela slevit ze své náročnosti, právě proto, aby umožnila průjezd co největšímu počtu lidí. „Mám pocit, že už se závodí na horských kolech v podmínkách, kde by se dalo jet klidně i na cyklokrosovém kole. Líbila se mi myšlenka, se kterou přišli před několika lety kluci z Mostu a stylem pojetí jejich závodu Bike Extrém Most. Takových závodů je u nás minimum a i když je Olomouc v centru „placaté“ Hané, myslím si, že místní příroda má určitě co nabídnout a spoustu lidí i překvapí technická náročnost tratě,“ doplnil za pořadatele závodu Bělkovický řetěz Březina.

Organizátoři závodu se snaží pospojovat jednotlivé zajímavé úseky v okolí Olomouce do okruhu, tak aby splňoval podmínky maratonské tratě. Navíc v místech, která se zdála příliš jednoduchá, přidali i pár umělých překážek, které z velké většiny tvoří lávky a klopenky ze dřeva.

Nedaleko Olomouce si tedy budou závodníci moci vyzkoušet maraton skutečným terénem, ve kterém je procento asfaltových cest sraženo na minimum a místo toho nahrazeno vším, co by nemělo nikomu z čistokrevných bikerů chybět. Některé úseky vedou dokonce i po stezkách, kde se dříve jezdily závody Českého poháru ve sjezdu.

„Podobu tratě i samotného závodu neustále ladíme a vylepšujeme o drobné nápady, kterými se budeme snažit odlišit od ostatních. Chci si nechat i nějaká překvapení, takže vám neřeknu vše co chystáme, určitě je na co se těšit,“ uzavřel Petr Březina.

Okomentuj jako první článek "V sobotu se jede Bělkovický řetěz"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..