V souboji „Velkých“ byli šťastnější domácí

Utkání dvou skorosousedních obcí, které navíc mají ve svém názvu adjektivum „Velký“, přineslo 12. kolo I. B třídy skupiny B. Fotbalisté Velké Bystřice totiž zavítali do Velkého Týnce a i jejich zásluhou se jednalo o zápas, který nezaujatého diváka musel naprosto pohltit. Možná i více než nedávný marný souboj Plzně v Barceloně.

Sokol Velký Týnec – SK Velká Bystřice 4:3 (2:2)

Derby dvou téměř sousedních vesnic zahájili lépe domácí, kteří hned ve 2. minutě využili zaváhání obrany, a Machač poprvé uklidil míč do sítě. Tři fanynky z řad hostujících návštěvníků na tento rychlý gól reagovaly slovy „tak a můžeme jít domů“, ale jak další průběh zápasu ukázal, opustit hned na začátku týnecký stadion by bylo velkou chybou. Bystřici tato branka nesrazila do kolen, ba naopak, před brankou domácích začalo být i v chladném počasí docela horko a domácí gólman mohl odchytat minimálně první půlku zápasu v triku s krátkým rukávem a zima by mu určitě nebyla.

Hosté si vypracovali několik dobrých příležitostí a srovnat skóre zápasu se jim povedlo už v 8. minutě, kdy na centr z pravé strany si nejlépe naskočil Jedlička a hlavičkou neomylně poslal míč do brány.

Obě mužstva preferovala útočné pojetí hry, a tak se hra přelévala z jedné strany na druhou. Velkou šanci na straně domácích měl ve 20. minutě jeden z jejích nejlepších hráčů Machač, ale gólman Děreš jej protentokrát vychytal. Tentýž hráč se ale mohl radovat z branky o deset minut později, kdy jeho spoluhráč Pospíšil napřed pronikl středem hřiště a ideální přihrávkou jej vybídnul ke skórování.

Velký vzruch na hřiště i mezi diváky přinesly poslední minuty první půle a notně poznamenaly průběh zbytku zápasu ve druhém poločase. Nejprve se hostům ve 43. minutě podařilo srovnat poločasový stav na remízu poté, když zahrávali roh z pravé strany a hostující Hrabec byl posledním, kdo se dotkl míče. Po následném rozehrání se ale domácí nastěhovali do šestnáctky soupeře a po tvrdém vzdušném souboji zůstal jeden z jejich hráčů ležet na zemi a musel být ošetřován. V obou týmech vzplály velké emoce a hlavní rozhodčí raději odpískal konec poločasu. Ale ani toto nezabránilo strkanici mezi některými hráči a při jejich odchodu do šaten to vypadalo na vyřizování účtů pomocí nefotbalových prostředků. Což podporovali i někteří diváci, jejichž schopnost rozeznávat realitu děje byla notně omezena pomocí látky, kterou chemici označují jako C2H5OH :-).

Emoce charakterizovaly v podstatě celý druhý poločas a k jejich uklidnění napřispělo ani to, když v 51. minutě domácí Dráb musel být po tvrdém souboji vystřídán Šigutem. Za pomezní lajnu se odbelhal jen s pomocí svých spoluhráčů. Za tři minuty poté měl velkou šanci bystřický Martin Sekel, ale jeho ostrá střela minula bránu.

Do víru vášní přispěla i branka domácího týmu na 3:2. Nejprve totiž domácí Pospíšil při souboji o míč loktem zasáhnul do obličeje hostujícího Martina Sekela, ale ani jeden z rozhodčích tento faul neviděl a ve hře se pokračovalo. Následnou přihrávku využil znova Machač a lehkou tečí k pravé tyči zajistil průběžné vedení Velkého Týnce. Nepěkné sportovní chování pak ukázal předtím faulovaný Sekel, který známým gestem přejetí palce po krku signalizoval, že si předchozí zákrok na svou osobu s dotyčným vyřídí.

Od této chvíle bylo k vidění na hřišti v mnoha případech spíše divadlo než fotbal. Mnozí hráči se ochotně káceli k zemi se srdcervoucími výkřiky (prim hrál bystřický Sekel Martin) a svými teatrálními výstupy ani trochu neulehčovali situaci rozhodčím. Nicméně útočný fotbal na obou stranách se hrál i nadále a po jednom závaru před domácí brankou nezbylo obraně než faulovat v šestnáctce a Velká Bystřice měla šanci z penalty srovnat stav. Ovšem boží mlýny tentokrát nemlely pomalu ale naopak docela rychle a exekutor Sekel s číslem jedenáct na zádech (předtím mnohokráte faulující a simulující) svou šanci promarnil a jeho nepříliš povednou střelu brankář Chlanda vyrazil.

Pět minut poté se z pravé strany prosadil domácí Pospíšil, bylo to 4:2 a zdálo se, že zbytek zápasu bude jen formalitou. S tím ovšem absolutně nesouhlasil hostující tým, který se do soupeře zakousnul ze všech sil a po jednom z faulů před šestnáctkou domácích se k přímému kopu postavil bystřický Lošták a krásnou střelou přes zeď potvrdil, že kopací techniku v noze stále má, a snížil na 4:3.

V 77. minutě mohli hosté srovnat skóre, ale jejich dvě obrovské šance nakonec zůstaly nevyužité. V podstatě hned z protiútoku zahrozili znova domácí, ale tečovaná střela Pospíšila jen těsně minula pravou tyč branky. Uklidnění mohl do řad svých spoluhráčů přinést znova Pospíšil, ovšem při jeho průniku do šestnáctky mu utekl míč za brankovou lajnu.

Velká Bystřice se mohla ze srovnání skóre radovat v 82. minutě. Po jednom z faulů domácích hráčů na levé straně hřiště se domácí hráči vzájemně obviňovali, kdo vzniklou situaci zavinil, a nevěnovali se hře. Čehož okamžitě využili hosté a po rychlé rozehrávce musel domácí gólman nejprve ukázat, že je nejen mužem na svém místě (když svým zákrokem zlikvidoval velkou šanci soupeře), ale že má i stavařský talent, protože si dokáže postavit branku tak, aby její tyč zastavila střelu, na kterou už nemohl absolutně dosáhnout.

Poslední minuty zápasu se nesly v neustálé snaze hostů o remízu, ale domácí se nadšeným výkonem nakonec ubránili a do tabulky si připsali tři cenné body. I ukončení zápasu se neslo na vlně velkých emocí, ale tentokrát ani ne ze strany hráčů (přestože bystřický Haník se pokoušel s pomezním rozhodčím zavést přátelskou rozpravu na téma zdviženého praporku), jako spíš v řadách některých diváků. Zvláště pak těch, jejichž ostrozrak byl poněkud zakalen obsahem alkoholu v jejich krvi, a tím pádem všechno věděli úplně nejlépe. Snaha těchto fotbalových expertů o ukončení dnešního dramatického zápasu nějakou boxerskou či zápasnickou vložkou však nebyla vyslyšena, ba naopak skončila jejich vzájemným se poplácáváním po ramenou a společným odchodem k nejbližší pípě.

Velký Týnec: Chlanda – Dosoudil, Svozil, Dráb (51. Šigut), Vrána (90. Ehrenberger), Staroba, Pazdera (66. Okleštěk), Saitz, Macenauer, Machač, Pospíšil.

Velká Bystřice: Děreš – Kadlec, Hrabec, Lošťák, Jedlička (78. Pluháček), Haník, Šubrt, Šputa, Sekel Miroslav, Kryl, Sekel Martin.

Žluté karty: 59. Machač, 64. Staroba, 65. Pospíšil, 74. Saitz – 44. Sekel Miroslav, 45. Sekel Martin, 59. Šubrt. Rozhodčí: Boček – Jelínek, Křepský.

[pe2-gallery album=“aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTA1OTIwMjgxOTczNDY1NDMxMDkxL2FsYnVtaWQvNTY2Njk4MTg1MzM3OTg2MjI3Mz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv“]

6 Komentáře v článku "V souboji „Velkých“ byli šťastnější domácí"

1. Pane redaktore nebo kdo vlastně jste? Napsal jste to celkem dobře jen tam není žádná zmínka o tom jak byla v první půli za jasný faul na domácího hráče Saitze neodpískaná penalta. Je pravda, že gólu na 3:2 předcházel faul na toho vypatlaného násosku, ale on nehraje také v rukavičkách. Zmiňovaná akce z konce prvního poločasu, kdy došlo k úderu loktem domácího hráče bez míče si určitě zasloužila kartu červenou, ale to jste asi neviděl dle Vašeho komentáře. Cituji Váš komentář … Nejprve se hostům ve 43. minutě podařilo srovnat poločasový stav na remízu poté, když zahrávali roh z pravé strany a hostující Hrabec byl posledním, kdo se dotkl míče. Po následném rozehrání se ale domácí nastěhovali do šestnáctky soupeře a po tvrdém vzdušném souboji zůstal jeden z jejich hráčů ležet na zemi a musel být ošetřován. Jestli se nepletu, tak se hosté nastěhovali do šestnáctky domácích, protože k neodpískanému faulu došlo v domácím vápně, detail co. O chování některých bystřických „fanoušků“ se ani nemá cenu vyjadřovat hlavně pánové Čajka a Sekel st. jsou v tomto směru absolutní jedničky. O rozkopnuté popelnici při odchodu do kabin dalším velice inteligentním hráčem hostů Šubrtem už radši ani nepíšete co? To už by bylo na ty chudáčky moc kritiky najednou. Ještě jeden pro Vás asi nevýznamný detail, Okleštěk střídal Pazderu ve 46. minutě a místo zraněného Drába šel Kovařík. Jen si říkám jestli tento trapný komentář nesedí také na Vás …. což podporovali i někteří diváci, jejichž schopnost rozeznávat realitu děje byla notně omezena pomocí látky, kterou chemici označují jako C2H5OH u diváků to ovlivnil alkohol a co to ovlivnilo u Vás? Doufám, že nejste takový blb i normálně.

• Dobrý den Vašku,
      vítejte na Regionsport.cz, ale netahejte sem zvyky internetových diskuzí, tím myslím vaše urážky. Berte to jako upozornění, že na takové chování si ani vy, ani my nechceme zvykat. Nebyl by problém poslat vás teď někam, ale proč bych to dělal a co by mi to přineslo? To netuším. Pokud by tohle vysvětlení nestačilo, museli bychom sáhnout k mazání příspěvků, což by ale bylo zbytečné, když si tu můžeme všichni v klidu o fotbale popovídat. Samozřejmě pokud máte touhu se stát dopisovatelem Regionsport.cz, rádi vás přivítáme ve svých řadách.

• Dobrý den,
      pokud se podíváte níže na komentář od Vendy, tak tam je zase stížnost, že jsem týnecké fotbalisty jenom vychválil, kdežto ty bystřické pohaněl. No a vy mi vyčítáte, že Bystřici jsem dostatečně nezkritizoval. Tedy dva diametrálně odlišné pohledy na tentýž zápas a troufám si tipnout, že budete fanouškem domácích. Nebude to tedy nakonec tak, že ten relativně objektivní pohled mám já?
      Co se týče té situace před poločasem – máte pravdu, bylo v pokutovém území Týnce. To jsem skutečně popletl a omlouvám se. Jestli tam byl nebo nebyl úder nedokážu posoudit, protože celý první poločas jsem fotil na opačné straně. A uznejte, že přes celou délku hřiště a v klubku hráčů vidět úder loktem by dokázal pouze Bystrozraký. Totéž Vámi zmiňovaná „penalta“ na Saitze (nehledě na to, že dosti často fanoušci toho či onoho týmu vidí penaltu i tam, kde nebyla). Ale nehádám se, možná byla, já ji přes celé hřiště však neviděl.
      Jen pro Vaši informaci, jak bývají fanoušci „objektivní“- ve druhé půli jsem fotil kousíček od bystřické brány a při jednom závaru před ní se někteří domácí hráči i diváci se dožadovali penalty za ruku. Já stál od toho místa cca 5 metrů a v ideálním úhlu a na 100% vím, že ruka nebyla. Přesto po zápase někteří divácí stojící u druhé tyče téže brány byli ochotni přísahat, že ruka byla evidentní.
      Střídání jsem napsal tak, jak jsem dostal soupisku se jmény a čísly hráčů. Bohužel hlasatelská služba na týneckém stadionu moc nefungovala a totéž se dá říct i o časomíře ve druhé půli.
      Jinak buďte klidný – na zápasy dojiždím autem a když řídím, tak nepiju. Tudíž v mém případě – na rozdíl od pár diváků (ty dva experty, kteří se málem poprali po zápase jste neviděl?) – se o alkoholovém ovlivění nedá hovořit.
      Nicméně podle Vašeho příspěvku a komentu od Vendy mohou i ostatní čtenáři vidět, že derby Týnec – Bystřice bylo skutečně vyhecované. A nejen na hřišti.
      Otázku svého blbství pochopitelně já sám nedokážu posoudit – nicméně Váš styl a projev leccos napovídá.

• Milý Vašku, vaše urážení a zmiňování dokonce jmen v tomto příspěvku, nás všechny jen upevňuje v názoru, že jste ubohý tupý primitiv. Pokud tady chcete někoho urážet, tak si dávejte pozor, co kam píšete a zameťte si před svým prahem. A mimochodem, pokud si můžu typnout, za tímto jménem a počítačem sedí malý, tlustý chlapec se čtyřicítkou na krku, co na každém zápase žmoulá s napětím pivo v ruce a pak jde domů za maminkou a čeká na večeři. Nebo pokud tedy máte ženu, tak ji upřímně lituju. Protože vaše chování se rovná zakomplexovanému tupci z vesnice.

2. Trošku mi přijde, že pan redaktor je poněkud zaujatý proti jistému „exekutorovi“ z Bystřice.. ne? Seriozní tisk by měl být absolutně nestrannej pokud vím.. Myslím, že články o fotbale by měl psát někdo, kdo to vidí jenom z úhlu tým vs. tým a ne Týnec- nejlepší vs. Bystřice- simulanti…. Když to čte člověk, který tam nebyl. tak si 11 z bystřice představuje jako největší nemehlo z týmu.. PS. jen by mě zajímalo, jak by pan redaktor komentoval dnešní zápas ve Velké Bystřici s Brodkem u Přerova.. Sekel- že by snad jen náhody? 5 gólů za zápas nevypadá na hráče, který jen simuluje a neumí trefit branku..

• Dobrý den, se mi zdá, že Vy jste zase neobjektivní fanda Bystřice, že? 🙂 Můžu Vás ujistit, že proti bystřické 11 nemám vůbec nic, v Týnci jsem jej viděl poprvé v životě. A pokud se na zápas rozpomenete, tak Martin Sekel penaltu skutečně nedal, ono nesportovní gesto předvedl, v poločasové strkanici u branky byl mezi těmi aktivnějšími a patřil k nejvíce faulujícím a simulujícím hráčům (což uznávám, může být můj subjektivní pohled).
      Ale pokud jste z článku nabyl(a) dojmu, že v něm píšu o Týnci jako o nejlepších a o Bystřici jako simulantech, tak se mi zdá, že byste si jej měl(a) přečíst ještě jednou. Už titulek říká, že vyhráli šťastnější…