Vašíček sestřelil Baník Sokolov

Václav Vašíček

Krásné akce a ranec gólů viděli diváci v utkání mezi fotbalovou Sigmou a Sokolovem. Hosté v 17. kole druhé nejvyšší soutěže dostali pořádný příděl. Hanáci byli lepší o několik světelných let a zaslouženě vyhráli 7:0. Pořádnou měrou k tomu přispěl Václav Vašíček, autor hattricku. 

Přitom tento útočník pořád bojuje o místo v základní jedenáctce. Po nepříliš vydařené zimní přípravě dokonce byl pro olomoucké trenéry až druhou volbou. „U mě je to takové specifické. Já jsem snad v tomto období nikdy nedal gól, teď jsem dal aspoň dva. Pro mě to teda bylo dobrý. Pořád se snažím makat na plno,“ vrátil se Vašíček k přípravě. Útočník Sigmy začal minulý zápas na střídačce proti Sokolovu mu do základní sestavy pomohla nemoc Tomáše Chorého. 

SK Sigma hraje s jedním středním útočníkem a na toto místo je pořádná tlačenice. Kromě zmíněných dvou čeká ještě na šanci Jakub Rolinc a také třeba talentovaný Štefan Danis. Kouč Leoš Kalvoda tak má z čeho vybírat. 

Před soubojem s Baníkem Sokolov ukázal na Vašíčka a ten se mu odvděčil. „Buď je tam jeden nebo druhej. Hlavně to musíme dotáhnout do konce a postoupit z prvního místa,“ pokračoval Vašíček, který dal všechny tři góly s klidem snajpra. Mohl jich však přidat ještě víc. Svou první velkou příležitost totiž nepromněnil, to se povedlo až z dorážky Ondřeji Kušnírovi. „Šel tam skvěle do náběhu. Gól nás uklidnil. To bylo hrozně důležitý. Pak už se hrálo dobře,“ řekl Vašíček. 

Olomoucký útočník se prosadil dvakrát v prvním poločase. Další trefu přidal po změně stran. „Bylo tam i hecování od kluků. Ti mají samozřejmě radost, protože zaplatím něco do kasy. Jasně že jsem chtěl dát třetí. Ale taky  jsem si říkal, jestli si to neschovat na další zápasy,“ smál čtyřiadvacetiletý fotbalista, podle kterého rozhodlo to, že Sigma dokázala dát hned v úvodu dvě branky a hosté se pak doslova sesypali. 

„My musíme hlavně doma získávat všechny body pokud chceme postoupit. Naštěstí nám start do jara vyšel mnohem lépe, než začátek sezony,“ vrátil se Vašíček k tragickémů úvodu Hanáků ve druhé lize. Teď je ale nálada v týmu rozhodně lepší. 

V dalším kole zajíždí Sigma do Znojma, kde Vašíček patřil v minulé sezoně k oporám. „Hlavně něco vypíšu do kabany. Musíme zase bodovat. Nejlepší by bylo na plno. Nebude to nic jednoduchého. Nebudu ale mít nějakou zvýšenou motivaci. Přistoupím k tomu jako k normálnímů zápasu,“ doplnil Vašíček. 

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Vašíček sestřelil Baník Sokolov"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..