Ve Chválkovicích byli Keňani i Karel Brückner

Poslední zastávkou projektu MYSA z Keni v České republice byla v neděli 19. června 2011 Olomouc. V hezkém prostředí fotbalového stadionu SK Chválkovice proběhl miniturnaj osmi týmů  – MYSA, gymnázium Čajkovského, výběr UP, Střední zdravotnická škola, Víťazný Február, Fotbal pro rozvoj, Slovanské gymnázium a gymnázium Hejčín.

Všechny zápasy se hrály na zmenšeném fotbalovém hřišti na 2 x 8 minut a v týmu musely být na ploše minimálně dvě dívky. Po dopoledních bojích ve skupinách se vytvořily semifinálové dvojice gymn. Čajkovského proti gymn. Hejčín a MYSA proti Víťaznému Februáru. Oba tyto zápasy byly vyrovnané a nakonec musely o finalistech rozhodnout penalty. Ve finálovém utkání potvrdil tým Víťazný február, že své jméno nezvolil náhodně, a – ač v červnu – svého soupeře z gymnázia Hejčín porazil 4:2. Poslední pojistnou branku vsítil několik vteřin před koncem Ondřej Ješina, který byl pak nakonec vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Nejlepší tři týmy turnaje a ocenění hráči obdrželi věcné ceny a také osobní gratulaci od fotbalové trenérské legendy Karla Brücknera. Během celého turnaje i po jeho skončení byl program doplněn vystoupeními různých hudebních skupin.

Pořadí v turnaji: 1. Víťazný Február, 2. gymnázium Hejčín, 3. MYSA, 4. gymnázium Čajkovského.

Autor a foto Jiří Novotný, další fotografie k nahlédnutí zde

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Ve Chválkovicích byli Keňani i Karel Brückner"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..