Víkendová série s Eagles Praha

Základní část baseballové extraligy se chýlí ke svému konci a na olomoucký výběr čekal velmi těžký soupeř. V sobotu se na olomouckém svatostánku odehrála bitva mezi Skokany Olomouc a Eagles Praha. Pokud by domácí tým vyhrál, mohl by ještě živit naděje na play-off, v případě prohry by i teoretická šance zhasla jako svíčka. Počasí nedalo hráčům nic zadarmo a bylo skoro tropické horko. 

V prvním zápase začal na domácím kopci Lukáš Veselý, jenž si před dvěma týdny překvapivě poradil s Hrochy Brno. Hned první pálkař a kapitán hostů Michal Zýma se opřel do nadhozu a dal hit a tím předznamenal ráz celého utkání. Petr Zýma odpálil následně další hit, poslal svého mladšího bratra domů a hosté vedli 0:1. Za hosty se na kopci představil Taylor Thurber, který házel velmi dobře a Skokanům nedal šanci vyniknout. V druhé směně si hosté otevřeli střelnici a stříleli hit za hitem. Matěj Hejma pak odpálil dlouhý homerun a dovršil tak demolici olomouckého týmu. Na pálce se Skokani příliš neohřáli, neboť jen jeden hráč se dostal na metu po svém hitu, ale poté byl chycen na druhé metě při neúspěšném pokusu o krádež. Ve třetí směně přidali Eagles díky triplu Josepha Wittiga dva body a skóre bylo 8:0 pro pražský výběr. V páté směně se na domácím kopci střídalo a Veselého vystřídal Ondřej Schwarz. Ten zápas v pohodě doházel, ovšem  utkání  skončilo i tak 0:11. Domácí tým odpálil pouhé dva hity, což je na extraligové poměry nevídaný počin. Eagles Praha odpálil osmnáct hitů a je vidět, že tento tým je v dobré formě.

Skokani Olomouc – Eagles Praha 0:11


V druhém zápase se na kopec postavil Martin Zdražil a své role se zhostil více než dobře. Začátek směny ale Skokanům rozhodně nevyšel. Infield dělal chybu za chybou a hosté běhali po metách jak na atletickém mítinku. Olomouc nakonec v této směně obdržela šest bodů a vyprodukovala čtyři nevídané minely. Hostujícím nadhazovačem byl mladý Ondřej Hegr, který zaházel slušné utkání. Skokani si bohužel vzali chyby v poli i na pálku a zprvu se vůbec neprosazovali. Nutno podotknout, že základní sestava nebyla nejsilnější a domácí trenéři testovali nové akvizice v týmu. Hostující pálkaři pokračovali v demolici obrany i nadhazovače a pálili hit za hitem. Po třech směnách byl stav 0:10 a nikdo z hrstky fanoušků, která zavítala do hlediště, by netipoval, že zápas se bude hrát na více než pět směn. V polovině zápasu domácí trenéři vystřídali a začaly se dít věci. Do útoku zatroubil Marek Sova, který si na pálce připsal dva hity a doběhl hned po tři body. Po sedmé směně Skokani prohrávali 7:13 a donutili hostujícího trenéra střídat nadhazovače, Ondřeje Hégra vystřídal Holanďan Rijck van Dijck. Když to vypadalo na obrat v zápase, Eagles vzali otěže utkání do svých rukou a získali pět bodů, čímž zápas definitivně skončil. I v tomto utkání krčský tým dobře pálil a připsal si dvacet hitů. Olomoucký celek se zlepšil na pálce, odpálil devět hitů. Znepokojující však byla hra v obraně, která byla občas velmi tragická, a domácí borci tedy mají na čem zapracovat.

Skokani Olomouc – Eagles Praha 7:18

Sestava Skokani: P – L. Veselý/O. Schwarz, C – J. Borůvka, 1B – O. Schwarz/J. Utěšený, 2B – M. Zdražil, 3B – J. Kovařík, SS – N. van der Linden, LF – M. Poledna, CF – M. Lázniček, RF – O. Košata/M. Sova, DH – A. Fusek.


V areálu na Lazcích proběhne 9. června ve spolupráci s Vojenskou nemocnicí Olomouc, Centrem podpory speciálních sil  a Čsl. obcí legionářkou Army Veteran Day 2018. Areál bude otevřen od 11:00, od 13:00 proběhne slavnostní ceremoniál k uctění válečných veteránů a o hodinu později začne komentovaný zápas Skokanů proti Olympii Blansko. Všichni fanoušci baseballu nebo vojenské techniky jsou zváni. Podrobnější program lze nalézt na oficiálních stránkách Skokanů.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Víkendová série s Eagles Praha"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..