Volejbalistkám Olomouce začíná boj o bronz. Medaile chceme, zní z klubu

Pouhý týden měly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na to, aby překonaly zklamání z trochu smolného neúspěchu v semifinále extraligového play-off, a už je čeká další klíčová série vrcholící sezony. Tento čtvrtek zahájí vysokoškolačky přetahovanou s družstvem brněnského Králova Pole o ligový bronz. Série hraná na dvě vítězství odstartuje v Olomouci a domácí hráčky v ní mají jediný cíl: získat poslední možné medaile, na které ještě mohou v této sezoně dosáhnout.

Oba soupeři nastupují do bitvy o bronz ve zcela jiném rozpoložení: zatímco semifinálová porážka po dlouhodobé části až pátého Brna s mistrovským Prostějovem se dala s úspěchem předvídat a nakonec trvala jen tři utkání, Hanačky se o finále rvaly v mimořádně vyrovnané sérii s Olympem a ještě teď mohou být smutné ze způsobu, jakým se rozhodoval první duel v Praze a jak si zbytečně nechaly utéct obě domácí odvety, které pro sebe soupeř shodně urval až v tiebreacích.

Jenže na smutek není čas, poslední semifinále a první díl boje o bronz od sebe oddělil pouhý jeden týden a závěrečná série play-off začíná pro olomoucký tým už ve čtvrtek 10. dubna, kdy se v univerzitní hale od 17 hodin představí brněnské Královo Pole. A jak moc náročné je přestat přemýšlet o těsně uniklé finálové šanci? „Těžké to určitě je, protože jsme skutečně nebyli daleko od úspěchu v semifinále, ale naše hráčky jsou zkušené profesionálky a já věřím, že to zvládnou. Finále sice bylo blízko, ale každá medaile má cenu, takže teď se musíme porvat o ty bronzové,“ připomíná trenér vysokoškolaček Jiří Teplý, že sezona ještě zdaleka neskončila.

Jeho svěřenkyně však čeká těžký protivník, jehož výhodou navíc může být, že do bojů o medaile šel ze zadních pozic a už nyní může vnímat svou účast v jedné ze závěrečných sérií soutěže jako svůj úspěch. „Brno je volejbalová bašta a letos má velmi dobrý tým, navíc špice extraligy se vyrovnává. Mají kvalitní zkušené hráčky Novákovou, Onderkovou či Chlumskou a k tomu talentované mladé volejbalistky. Musíme proti nim hrát pozorně a vyvarovat se zbytečných chyb. V náš prospěch hovoří dvakrát výhoda domácího prostředí. Důležité bude, jak začneme v úvodním duelu a jestli se dokážeme oklepat z prohraného semifinále,“ upozorňuje Teplý na velký význam čtvrtečního zápasu.

Série o 3. místo extraligy volejbalistek Olomouc – KP Brno
1. utkání:
čtvrtek 10. dubna (17:00, Olomouc)
2. utkání: sobota 12. dubna (18:00, Brno)
případné 3. utkání: středa 16. dubna (17:00, Olomouc)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistkám Olomouce začíná boj o bronz. Medaile chceme, zní z klubu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..