Volejbalistky čeká třetí semifinále proti Ostravě v řadě

Potřetí za sebou se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc střetnou v semifinálové sérii play-off extraligy s týmem Ostravy. Předloni šly vysokoškolačky dál po tuhé bitvě a výsledku 3:2 na zápasy, před rokem stačily Hanačkám k postupu do finále čtyři duely. Také letos se hraje na tři vítězství, Olomouc opět začíná doma a samozřejmě znovu touží završit zatím vydařenou sezonu bojem o zlato. Nejprve však musí vyřadit dnes již tradičního protivníka, partu ostravských bojovnic.

Univerzita Palackého šla do play-off z druhého místa po dlouhodobé části nejvyšší soutěže, minimálně po semifinále má tak zajištěnou výhodu prvního domácího zápasu i případného pátého rozhodujícího duelu před vlastním publikem. V roce 2016 to byl klíčový faktor tehdy velmi vyrovnané série, letos zatím výsledky vzájemných střetnutí volejbalistek Olomouce a Ostravy vyhlížejí jednoznačně. Oba celky se v aktuálním extraligovém ročníku střetly čtyřikrát, ve třech případech z toho bylo třísetové vítězství vysokoškolaček a jen v samotném úvodu sezony vzdorovaly Ostravanky nakonec úspěšnější univerzitě až do tiebreaku. „Play-off ale bude něco zcela jiného,“ varuje olomoucký kouč Jiří Teplý před podceněním čtyřikrát v řadě pokořeného soka. „Ostrava má velmi dobrý tým, a přestože zatím výsledky hovoří pro nás, očekávám těžkou sérii,“ prorokuje zkušený trenér.

Ten zároveň upozorňuje na kvalitní servis semifinálových soupeřek svého celku. „Musíme dobře odpřihrávat, od toho se bude odvíjet naše další hra. Věřím ale, že jsme dobře připraveni a můžeme uspět,“ hlásí kormidelník univerzitního družstva.

Jeho tým zvládl předchozí čtvrtfinálovou sérii proti pražskému Olympu v nejkratším možném čase za tři zápasy, během nichž ztratil jediný set. „Olymp je dlouhodobě velmi kvalitní protivník, proto mě těší způsob, jakým jsme postoupili. Zvlášť ve dvou domácích utkáních jsme měli jejich průběh pod kontrolou, nejvyrovnanější měření sil přinesl zápas v Praze. I ten jsme však zvládli. Abychom zůstali v zápasovém rytmu, pozvali jsme si mezi oběma sériemi k přátelskému utkání přední maďarský tým UTE Budapešť. Pozitivem je nejen vítězství 3:1, ale i to, že příležitost v tomto duelu dostaly všechny hráčky,“ kvitoval Jiří Teplý.

Také v semifinále play-off stejně jako v předchozí sérii se domácí a venkovní zápasy střídají po jednom. Po středečním olomouckém duelu se druhý souboj o finále uskuteční v sobotu 7. dubna v Ostravě a série se vrátí zase další středu na Hanou. Tam by teoreticky mohla také skončit, v opačném případě se bude pokračovat v sobotu 14. dubna znovu na ostravské palubovce. Definitivně poslední a rozhodující páté střetnutí by ve středu 18. dubna hostila sportovní hala Univerzity Palackého.

Všechna utkání začínají v 17 hodin a na ta venkovní pořádá olomoucký klub autobusové výjezdy. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu vkup@email.cz nebo telefonicky na čísle 777 175 721. Dopravu hradí klub, fanoušek si na místě platí vstupenku. Odjezd autobusu je v 15 hodin od haly na Lazcích.

Semifinále extraligy volejbalistek VK UP Olomouc – TJ Ostrava
1. utkání:
středa 4. dubna (17.00, Olomouc)
2. utkání: sobota 7. dubna (17.00, Ostrava)
3. utkání: středa 11. dubna (17.00, Olomouc)
případné 4. utkání: sobota 14. dubna (17.00, Ostrava)
případné 5. utkání: středa 18. dubna (17.00, Olomouc)

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky čeká třetí semifinále proti Ostravě v řadě"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..